Četrtič v zgodovini je ekipa iz Milwaukeeja sezono začela vsaj s 4-0 v zmagah, to je za varovance Mika Budenholzerja letos najboljši uvod v tekmovanje po sezoni 2018/19, ki so jo odprli s sedmimi zaporednimi zmagami, končali pa s 60.

Junak večera je bil Janis Adetokumbo (Giannis Antetokounmpo), ki je bil zgolj podajo oddaljen od trojnega dvojčka. Grk je namreč dosegel 30 točk, 14 skokov in 9 podaj.

"Naša ekipa je zelo dobra, a ostati moramo karseda skromni. Spomin na sezono 2018/19, ko smo sezono začeli s 7-0, nato pa ostali brez naslova, je še kako svež. Začetek s štirimi zaporednimi zmagami pravzaprav sploh ni pomemben," je po tekmi dejal prvi zvezdnik Bucksov.

Gostitelji so le enkrat na tekmi zaostajali, in sicer 53 sekund pred zaključkom prve četrtine, ko je Immanuel Quickley zadel s polrazdalje za vodstvo New Yorka s 24:22. Od tedaj so bili Bucksi ves čas spredaj, največjo razliko pa so naredili v 3. četrtini, ko jim je uspel delni izid 16:0 in vodstvo s +24 (90:66).

Ob 30 točkah Adetokumba jih je k zmagi Milwaukeja 17 prispeval še Grayson Allen, Jrue Holiday eno manj. Najboljši strelec Knicksov je bil R. J. Barrett (20 točk).

Chicago Bullsi so izgubili na gostovanju v San Antoniu. Goran Dragić, ki je tekmo začel na klopi, je v 22 minutah ob metu iz igre 3/8 (1/3 za tri, 2/2 prosti meti) dosegel 9 točk, dodal je še 3 skoke in 5 podaj. V Denverju so Nuggetsi premagali Utah (117:101), Vlatko Čančar ob zmagi svoje ekipe ni prispeval točke. Foto: Reuters

BOSTON – CLEVELAND * 123:132
Brown in Tatum po 32; LeVert in Mitchell po 41.
* – po podaljšku

TORONTO – PHILADELPHIA 90:112
Siakam 26 in 10 skokov; Maxey 44.

WASHINGTON – INDIANA 117:127
Beal 31; Turner 27 in 10 skokov.

MILWAUKEE – NEW YORK 119:108
Antetokounmpo 30 in 14 skokov; Barrett 20.

MINNESOTA – LA LAKERS 111:102
Edwards 29; James 28.

SAN ANTONIO – CHICAGO 129:124
Johnson 33; DeRozan 33 ... Dragić 9 (met iz igre 3/8), 3 skoki in 5 podaj v 22 minutah.

DENVER – UTAH 117:101