Anthony Davis se je poškdoval tri minute pred odmorom v Ball Areni v Denverju. V 14 minutah je dosegel 15 točk. V drugem polčasu so bili Lakersi popolnoma nemočni. Doživeli so prvi poraz po sedmih zaporednih zmagah. Foto: AP

27-letni Davis je izpustil obe tekmi proti Oklahomi v Staples Centru zaradi bolečin. V Denverju je skušal švigniti mimo Nikole Jokića, ko ga je močno zapeklo. Zadel je še oba prosta meta, nato pa je odšepal v garderobo v velikih bolečinah.

Nuggetsi so ugnali Lakerse s 122:105, a to seveda ni bila največja skrb trenerja Franka Vogla. Ponedeljkovo slikanje je pokazalo, da gre tudi za poškodbo mečne mišice na desni nogi, k sreči pa ahilova tetiva ni strgana.

Generalni menedžer prvakov Rob Pelinka se je z Davisom že pogovarjal, da bi si vzel več odmora, a je želel igrati na ponovitvi finala Zahoda iz lanske sezone v Denverju. Odločitev ni bila prava, saj je še poslabšal stanje.

Na začetku marca teden dni odmora
Lakersi imajo 21 zmag in sedem porazov. Na Zahodu so na drugem mestu, pred njimi je le Utah. Derbi vodilnih ekip bo prihodnjo sredo v Salt Lake Cityju, ko Jezernike čaka zares težko delo brez Davisa. Že ta teden bo spored zahteven. Po torkovem gostovanju v Minnesoti sledita domači tekmi z Brooklynom in Miamijem.

Spored Lige NBA je znan le do 4. marca, ko bo konec prve polovice tekmovanja. Lakersi so odigrali vseh 28 predvidenih tekem in bodo nato imeli nekaj odmora. Redni del se bo nato nadaljeval 11. marca.