Luka Dončić je v prvem polčasu dosegel 11 točk, dodal je še tri skoke in šest podaj. Foto: AP

Šlo je za drugi letošnji obračun omenjenih ekip. 24. decembra lani so parket v Dallasu zmagoslavno zapustili košarkarji Milwaukeeja, ki so zmagali s 102:95. Junak večera je bil Khris Middleton, ki je dosegel 26 točk.

Dončić je podelil kar 15 podaj in je bil večkrat nerešljiva uganka za obrambo Milwaukeeja. Foto: AP

Tokrat jih je zbral le 11. Precej uspešnejši je bil Dončić, ki je bil z 32 točkami prvi strelec tekme, svojo statistiko pa je oplemenitil še z osmimi skoki in kar 15 podajami. Trikrat je tudi ukradel žogo. Ob njem je bil v ekipi zelo razpoložen tudi Dwight Powell, ki je 22 točkam dodal še 13 skokov.

Pri Milwaukeeju je bil po pričakovanjih najboljši strelec Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 28 točk in 10 skokov, Jrue Holiday je dodal 20 točk.

Milwaukee se je odlepil po delnem izidu 11:1
Košarkarji Dallasa so dobro začeli srečanje, predvsem so izkoriščali slabše, počasnejše pokrivanje Brooka Lopeza, kar je v prvi četrtini še posebej kaznoval Dwight Powell, ki je po lepih Dončićevih podajah zadel nekaj lahkih košev. Nobena od ekip ni pretirano blestela v obrambi, gostje so lepo vodili igro, nato pa jih je doletel strelski mrk, po katerem so gostitelji z delnim izidom 11:1 povedli za 7 (27:20) in prednost do konca četrtine še okrepili, potem ko je za tri zadel Bobby Portis (33:25).

Dončić razigraval soigralce, nato zadeval še sam
Na začetku druge četrtine je Antetokounmpo poskrbel za +10, nato pa je prednost Milwaukeeja začela počasi, a vztrajno kopneti. Dallas je strnil vrste v obrambi, v napad gostiteljev so se prikradle napake, Dončić je še naprej delil podaje in razigraval soigralce, s trojko je Spencer Dinwiddie izenačil izid na 48, s še enim zadetim metom za tri je Dallas povedel v vodstvo (48:51). Vse točke Dallasa do konca polčasa je nato dosegel Dončić za vodstvo s 57:55.

Dwight Powell je bil drugi najboljši strelec Dallasa v Milwaukeeju. Foto: AP

Dobra igra Dallasa, nato nov strelski mrk
Dobro igro so gostje iz Teksasa nadaljevali tudi v drugem polčasu, v središču pozornosti sta bila predvsem Dončić in Powell, ki je pridno zadeval s črte prostih metov, medtem ko je Dončić s krasno trojko poskrbel za +9 (63:72). A sledile so nove črne minute, kopica zapravljenih napadov, Bucksi pa so z delnim izidom 14:0 izid spreobrnili sebi v korist. Vseeno se je Dallas pred koncem tretje četrtine še pravočasno pobral in zadnji del tekme začel s prednostjo treh točk (87:90).

Dončić v zadnji četrtini naredil razliko
V zadnji četrtini so Mavericksi dokončno strli prvake, glavno vlogo pa je odigral prav Dončić. Ta je najprej zadel trojko, potem še dva prosta meta, nato je z lepo podajo našel prostega Doriana Finneyja-Smitha, ki je zadel za tri in svoji ekipi prinesel vodstvo s +7 (98:91). Prednost je kmalu zrasla na +10, v samem zaključku so jo gostitelji skušali stopiti, a zaman – Dallas je igral na osebne napake, zadeval proste mete in se razveselil 49. zmage v sezoni.

"Seveda imaš vsakič, ko igraš proti takšnim superzvezdnikom, kot je Giannis, še dodatno motivacijo. On je prvak, dvakratni najkoristnejši igralec lige," je dejal Dončić.

"Na gostovanju in še pri prvakih je ena najtežjih tekem, ki jih lahko dobiš. Še posebej po tako slabi predstavi, kot smo jo imeli proti Washingtonu. V garderobi imamo skupino fantov, ki se zna hitro odzvati in popraviti napake," je povedal trener Dallasa Jason Kidd.

Naslednja tekma Dallas čaka v sredo v Detroitu.

Lakersi po šestem zaporednem porazu v izgubljenem položaju
V velikih težavah so LA Lakersi. Po porazu proti Denverju s 118:129 imajo še teoretične možnosti za nastop v dodatnih kvalifikacijah za končnico. Tokrat so nastopili brez zvezdnika LeBrona Jamesa, ki ima poškodovan gleženj. Pri Denverju je z 38 točkami blestel Nikola Jokić.

Anthony Davis je bil na svoji drugi tekmi po šesttedenskem premoru zaradi poškodbe stopala najbolj razpoložen pri Jezernikih z 28 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami, a vseeno ni mogel preprečiti šestega zaporednega poraza. Russell Westbrook je dodal 27 točk, Carmelo Anthony pa 17.

"Ne skrbi nas matematika, ne razmišljamo o tem. Bolj nas skrbi naša naslednja tekma. Upam, da smo se iz te nekaj naučili, da bomo popravili igro in proti Phoenixu zmagali," je dejal trener Frank Vogel.

Lakersi bi morali na štirih preostalih tekmah zmagati trikrat več kot San Antonio. Spursi so gladko odpravili odpisani Portland s 113:92.

Vodilni Phoenix je brez Devina Bookerja in Deanderja Aytona, ki sta počivala, izgubil proti Oklahomi s 96:117.

Tekme 3. aprila:
MILWAUKEE – DALLAS
112:118 (33:25, 22:32, 32:33, 25:28)
Antetokounmpo 28 in 10 skokov, Holiday 20, Portis 17, Lopez 14, Connaughton 12, Middleton 11, Allen 8, Matthews 2.; Dončić 32 (met iz igre 9/22, met za tri 3/9, prosti meti 11/14), 8 skokov in 15 podaj v 39 minutah, Powell 22 in 13 skokov, Bullock 16, Brunson 15, Finney-Smith in Dinwiddie po 11, Bertans 6, Green 3, Chirss 2.

BOSTON – WASHINGTON 144:102
Brown 32, Tatum 22, White 17; Porzingis in Caldwell-Pope po 17.

LA LAKERS – DENVER 118:129
Davis 28 (11/25 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Westbrook 27 (11/15 iz igre), 10 skokov in 7 podaj, Anthony 17; Jokić 38 (15/22 iz igre) in 18 skokov, Barton 25 (6/8 za tri), Gordon 24 (3/5 za tri), Cousins 14.

INDIANA – DETROIT 117:121
Brissett 20 (4/6 za tri) in 10 skokov, Haliborton (17 podja in 9 skokov), I. Jackson in Hield po 19; Bey 31 (7/9 za tri), F. Jackson 19, Edwards in McGruder po 13.

CLEVELAND – PHILADELPHIA 108:112
Garland 23 (3/5 za tri), LeVert in Stevens po 18, Markkanen 16 (4/7 za tri); Embiid 44 (12/26 iz igre, 3/6 za tri9, prosti meti 17/20) in 17 skokov, Harden 21 (4/13 iz igre), 10 skokov in 10 podajHarris in Maxey po 11.

ORLANDO – NEW YORK 88:118
M. Wagner 18 (7/10 iz igre) in 9 skokov, Bamba (12 skokov) in Brazdeikis po 13; Barrett 27 (9/20 iz igre), Quickley (10 skokov in 10 podaj) in Toppin po 20, Burks 19 (3/3 za tri).

TORONTO – MIAMI 109:114
Siakam (11/18 iz igre) in VanVleet po 29, Trent in Barnes po 19; Strus 23 (7/9 za tri), Oladipo 21 (6/9 za tri), Herro 1, Lowry (10 podaj) in Adebayo po 16.

HOUSTON – MINNESOTA 132:139
Green 31 (4/8 za tri), Christopher 30 (11/14 iz igre), Porter 21; Edwards 33 (12/21 izigre), Towns 28 (12/16 iz igre) in 11 skokov, Russell 22.

OKLAHOMA CITY – PHOENIX 117:96
Sarr 24 (5/6 za tri), Pokuševski (12 podaj in 10 skokov) in Wiggins po 17; Bridges 18, Johnson 14, Paul 11 in 9 podaj, Ayton, Booker in Crowder niso igrali.