Po zapisih Deona Thompsona na twitterju naj bi Aleksandar Ćapin odigral zadnjo tekmo za Union Olimpijo. Foto: EPA

.
Zmaji, ki so v Gdynio pripotovali le z deseterico, so se v prvem polčasu dobro držali, saj so ob slabi igri z obeh strani ta del dobili s 30:27. Robert Rothbart je dal 10 točk.

Odločitev o zmagovalcu je padla v tretji četrtini, v kateri je Olimpija zmogla le tri (!) točke, medtem ko so domači z nekaj trojkami prišli do prednosti 17 točk (50:33). V zadnjem delu zmaji niso imeli dinamita, da bi ogrozili prvo zmago Prokoma v letošnji sezoni.

Film tekme Asecco Prokom - Union Olimpija

Prva četrtina (13:15):
Prokom povede s 5:0, prvi točki za Olimpijo, ki začne v postavi Čapin, Salin, Bertans, Thompson in Rothbart, doseže Čapin. Nato zadeneta še Thompson in Rothbart, Čapin pa s trojko poskrbi za vodstvo z 9:5 v 5. minuti. Olimpija malo kasneje povede že s 13:8, a domači prek Kueblerja izenačijo. Izid četrtine (13:15) postavi Rothbart.

Druga četrtina (14:15):
Dober začetek druge četrtine, saj Thompson z zabijanjem poviša 19:14. Domači odgovorijo z dvema zaporednima trojkama Frasunkiewicza za 20:19. A Olimpija vrne z enako mero, dva koša Thompsona in trojka Salina za 20:26. Olimpija polčas dobi s 30:27, najučinkovitejši je z 10 točkami Rothbart. Izid je ob slabi igri v napadu z obeh strani nizek.
Tretja četrtina (23:3):
Prokom drugi polčas odpre z dvema zaporednima trojkama (Blassingame, Seweryn) za 33:30. Pri 35:32 domačim uspe delni izid 8:0, za katerega sta s trojkama najzaslužnejša Seweryn in Frasunkiewicz. 43:32 v 28. minuti je najvišja prednost domačih. Malo kasneje Hrycaniuk poviša na 47:33, za piko na i pa Seweryn s trojko v zadnji sekundi postavi izid po tretji četrtini (50:33). Olimpija je v tem delu dosegla le tri točke (Bertans in Thompson).
V zadnji četrtini je Olimpija najprej nekoliko zmanjšala zaostanek (58:47), a so nato domači s trojkami ušli na 67:52.

Filipovski: Upam, da se bo situacija v kratkem izboljšala
"Asseco Prokom je odigral dobro tretjo četrtino in nas le takrat nadigral. Vesel sem za naše mlade fante, ki so prikazali večinoma zelo dobro igro, predvsem so igrali borbeno in s ponosom. Verjamem, da se bo situacija v klubu v kratkem izboljšala, hitro pa moramo ekipo dopolniti, da se lahko lotimo novega začetka in rešimo sezono," je po tekmi dejal trener zmajev Sašo Filipovski.