Nedvomno prvo ime preobrata - Kenny Gregory. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt je dosegel odločilna prosta meta. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vlado Ilievski
Najboljši strelec tekme je bil z 18 točkami skupaj z Dušanom Kecmanom Vlado Ilievski. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Markota
Pomembno vlogo je v ključnih trenutkih odigral tudi Damir Markota. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevinn Pinkney
V boju za žogo Kevinn Pinkney, ki je bil drugi strelec zmajev, in James Gist, ki je odigral prvo tekmo za Partizan. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Izjemen povratek zmajev

Partizan je vodil praktično vse srečanje. V zadnjih minutah je zmajem uspel preobrat. Glavni mož je bil vsekakor Kenny Gregory, ki je v odločilnih trenutkih odigral odlično tako v obrambi kot tudi v napadu. Američan je dosegel na koncu 16 točk. Uspešnejša sta bila pri Olimpiji Vlado Ilievski z 18 in Kevinn Pinkney s 17 točkami. Dušan Kecman jih je na beograjski strani prispeval 18.
V Ljubljani vlada prava košarkarska evforija. Vsekakor je k velikemu preobratu pripomoglo tudi odlično vzdušje v stoženski dvorani, ki ga je pripravila več kot sedem tisoč glava množica, kar je eden izmed rekordnih obiskov na srečanju Lige NLB.
Anagonye poskrbel za prestavitev začetka
Srečanje se je začelo z nekajminutno zamudo, saj je na ogrevanju Aloysius Anagonye polomil obroč. Prvo točko so zmaji dosegli šele v četrti minuti, ko je bil s črte prostih metov uspešen Damir Markota, prvi koš iz igre pa je gostiteljem uspelo doseči šele tri minute pozneje. Takoj po vstopu v igro je zadel Giorgi Šermadini. Visoko vodstvo Partizana je Olimpiji do konca prve četrtine uspelo znižati na -8 (12:20). Priložnost je dočakal tudi Jaka Klobučar, ki je v Beograd prišel prav iz Ljubljane, a je izgubil nekaj žog in hitro pristal na klopi.

Partizan ohranjal visoko prednost
V 13. minuti je Jure Zdovc protestiral proti nekaterim sumljivim odločitvam in si prislužil tehnično osebno, ki je sprva gostje niso kaznovali, a v naslednjih minutah je vrsti Vlade Jovanovića uspelo pobegniti na več kot 10 točk razlike. Markota in Goran Jagodnik sta vmes priključila na -6 (21:27), vendar je prednost aktualnih prvakov ob odhodu v garderobo znašala 11.
Na začetku drugega dela so Ljubljančani popravili igro v obrambi, čeprav v napadu še ni steklo, pa je Pinkney približal na -7. S trojko je odgovoril Kecman. Beograjčani so po dveh zaporednih natančnih metih izza črte v 27. minuti ušli na visokih 16 točk prednosti (32:48). S petimi zaporednimi točkami je za približanje poskrbel Ilievski.
Gregory prinesel preobrat, Ožbolt zmago
Gregory je štiri minute pred koncem s črte prostih metov približal na tri točke zaostanka, minuto pozneje pa je Američan znižal še za točko. Gregory je bil izjemno razpoložen v ključnih trenutkih. Na tekmi je zadel štiri izjemne "fadeaway" mete. Prek dveh rok je izid poravnal na 70. Nathanu Jawaiju se je na črti prostih metov roka zatresla. Pinkney pa je nato Olimpijo povedel v prvo vodstvo. 14 sekund pred koncem je Kecman zadel dva prosta meta za 72:73. Vsega dve sekundi pozneje je bila storjena osebna napaka nad Ožboltom, ki je ohranil mirno kri in bil obakrat natančen. Kecman v odločilnem napadu ni zadel, končni izid pa je s prostim metom postavil Pinkney.
Drugi predstavnik Slovenije v Ligi NLB, novomeška Krka, je v soboto v gosteh zanesljivo ugnal novinca v tekmovanju - češki Nymburk (57:77).