Tudi teoretično bi se v Top16 lahko uvrstili že nocoj, a je Nanterre z 91:70 odpravil Promitheas. Zmaji se bodo v zaostali tekmi z Grki srečali v četrtek v Stožicah in nato še v zadnjem krogu naslednji teden.

Pobudo je Olimpija prevzela sredi druge četrtine in zaostanek šestih točk spremenila v prednost devetih. Dokončno so tekmeca zlomili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:9. V zadnji četrtini je bilo tudi +35.

Med strelce se je vpisalo 11 od 12 košarkarjev Olimpije. S 15 točkami je bil najučinkovitejši Jaka Blažič. Po 14 sta jih prispevala Kendrick Perry in Jarrod Jones. Prvi strelec tekme je bil sicer Jacorey Williams z 20 točkami.

Prvi polčas je bil v uvodnih desetih minutah zelo izenačen. Občutnejšo prednost so si prvič na začetku druge četrtine priigrali Italijani, ki so povedli za šest točk. Zaključek je minil popolnoma v znaku zmajev. V zadnjih sedmih minutah so naredili delni izid 20:5 in odšli na odmor z devetimi točkami naskoka. To je bila tudi najvišja prednost v prvem delu. Prvi strelec je bil Blažič z 12 točkami, Perry in Rion Brown sta jih prispevala po osem.

Ljubljančani so na začetku drugega dela nadaljevali tam, kjer so ostali. V uvodnih petih minutah drugega polčasa so pobegnili na +18. Italijanom, ki so si napredovanje zagotovili že pred to tekmo, ni pomagala niti minuta odmora. Razlika je pred zadnjo četrtino narasla na 26 točk (70:44). Vrnitve seveda ni bilo več.

Prvič po vrnitvi v Ljubljano je igral organizator igre Luka Rupnik, ki je vknjižil dve točki.