Bo McCalebb je bil z 20 točkami prvi strelec Fenerbahčeja. S črte prostih metov je zadel 10 od dvanajstih metov. Točko več (21) je dosegel litovski ostrostrelec Linas Kleiza. Foto: EPA
Real Madrid
Real Madrid je bil premočan za Partizan. Foto: EPA

V Carigradu je na tekmi 8. kroga drugega dela Evrolige v skupini E turška ekipa vso tekmo vodila, toda 35 sekund pred koncem je Kostas Sloukas s polaganjem približal goste na 74:72 in vse je bilo odprto. V naslednjem napadu je McCalebb zadel met s polrazdalje za svojo dvajseto točko. Domačo zmago je s prostima metoma potrdil Linas Kleiza, z 21 točkami prvi strelec tekme.

Teodosićevih 15 točk v zadnjih petih minutah
V ruskem derbiju v skupini F je CSKA s 94:93 premagal Lokomotivo iz Kubana, ki se je vrnila kljub 20 točkam zaostanka (40:20). Miloš Teodosić je 15 od svojih 25 točk (trojke 6/8) dosegel v zadnjih petih minutah, štiri sekunde pred koncem pa je moral s poškodbo prsta na klop. Z rezervne klopi je prišel Aaron Jackson in dosegel odločilni točki.

Partizan nemočen v Madridu
Moskovčani so na vrhu skupine izenačeni z madridskim Realom, ki je tokrat z 80:57 nadigral beograjski Partizan. Sergio Llull in Sergio Rodriguez sta dosegla po 19 točk.

Evroliga, Top 16, 8. krog

Skupina E
ANADOLU EFES - BARCELONA
* 84:89 (17:22, 9:16, 22:15, 27:22)
Vasileiadis in Planinić po 14; Tomić 26 in 15 skokov, Navarro 17 ... Nachbar 7 (2/2 za dve, 1/4 za tri), 1 skok, 1 podaja v 18 min, Lorbek 5 (2/6 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki, 1 podaja, 19 minutah.
* - po podaljšku

LABORAL VITORIA - UNICAJA MALAGA
71:81 (16:26, 8:21, 26:13, 21:21)
Nocioni 18; Toolson 14, Caner-Medley 12 ... Dragić 2 (1/4 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov, 1 podaja v 20 minutah.