Goran Dragič ustavlja Terrella McIntyra. Američan je dobil strelski dvoboj z 9:6. Foto: EPA
Ronell Taylor
Do obroča Siene se je bilo težko prebiti, kar je dobro občutil tudi Ronell Taylor. Foto: EPA
Mario Kasun
Partizanovec Stevan Vraneš je skušal odvzeti žogo Barceloninemu Mariu Kasunu. Foto: EPA
Grobari
Grobari so v Pionirju pripravili izjemno ozračje. Foto: EPA
Dobre igre Slovencev v Evroligi
Za začetek visok poraz

Resda so bili Italijani favoriti, a popolna nemoč in brezidejnost Olimpije v napadu zelo skrbita. Še bolj pa bode v oči pomanjkanje borbenosti, ki je bila v preteklih sezonah zaščitni znak tivolskega moštva.

Litovca rešetala ljubljanski koš
Zmaji so se v uvodni četrtini dobro držali. Nadomestili so zaostanek 16:8 in po 10 minutah je semafor kazal le 20:18. V drugi četrtini pa je šlo vse navzdol. Številne izgubljene žoge Olimpije v napadu (Maurice Bailey 3 v 4 minutah) so domači dobro izkoriščali in iz minute v minuto višali prednost. Blestela sta Litovca Ksystof Lavrinovič in Rimantas Kaukenas, ki sta bila s 14 oziroma 13 točkami najboljša strelca prvega polčasa. Lavrinovič je zadel kar tri trojke.

Ko žoga noče v koš ...
Za Olimpijo, ki je iz igre metala le 30-odstotno (8/26), je deset točk prispeval Marko Milič, vsi drugi pa so igrali pod pričakovanji. V nadaljevanju seveda Ljubljančani, ki so dobili 3. četrtino s 15:9 (Jasmin Hukić 8), niso imeli nikakršnih možnosti za preobrat. Domači so v 35. minuti povedli celo za 30 točk (77:47), nato pa stopili s plina. Olimpija se bo v 2. krogu (1. novembra) pomerila z Olympiacosom.

69:88 (16:13, 16:32, 18:24, 19:19)
Gurović 25, Wagner in Slanina po 10; Smodiš 18 (6/9 za dve, 2/4 za tri) in 7 skokov v 26 minutah, Zisis 15, Šiškauskas 13.

VIRTUS BOLOGNA - ŽALGIRIS KAUNAS
81:75 (19:21, 18:18, 20:22, 24:14)
Anderson 28, Conroy 11; Jankunas 15, Jurak 6 in 9 skokov v 18 minutah.

Četrtek ob 20.30:
OLYMPIACOS - TAU CERAMICA

Lakovičevih 21 točk premalo za zmago Barce
Jaka Lakovič je z Barcelono gostoval v Beogradu in klonil z 81:78. Slovenec je bil z 21 točkami prvi strelec Barce. Pri 79:78 je zgrešil prosti met za izenačenje, usodo gostov pa je nato zapečatil Čedomir Vitkovac. Panthinaikos je imel veliko dela z Lottomatico (86:83). Sani Bečirovič je za evropske prvake prispeval 9 točk, medtem ko je bil Erazem Lorbek drugi strelec Rimljanov (18). Goran Jurak (6) je z Žalgirisom pokleknil v Bologni.

SKUPINA B
CIBONA - EFES PILSEN
93:85 (21:28, 26:26, 28:16, 18:15)
Andrić 19, Ayuso 17, Warren in Kelley po 14; Hudson 18, Erdogan 14.

86:83 (20:26, 15:19, 27:13, 24:25)
Spanoulis 15, Diamantidis 14, Bečirovič 9 v 13 minutah; Stefansson 25, E. Lorbek 18 in 5 skokov v 25 minutah.