Zmago Sagadin je Helios popeljal v finale Pokala Spar, kjer se bo srečal s svojim nekdanjim varovancem pri Unionu Olimpiji Sašom Filipovskim. Foto: Vladimir Nikolič
Helios presenetil Krko in se prebil v finale

Helios je zmagal z 71:66 in pripravil veliko presenečenje. Odločilna je bila trojka Gezima Morine (s 15 točkami je bil prvi strelec Heliosa) 23 sekund pred koncem. "Rebec mi je lepo podal, moral sem metati in je šlo noter. Vesel sem, to je velik uspeh. Če bi s Krko igrali desetkrat, bi nas verjetno devetkrat premagali, a prav tokrat smo mi srečnejši."

Krka nenatančna pri metih izza črte
Helios je sicer zadel le šest trojk od 26 poskusov, toda Krka je bila pri metih izza črte še manj natančna (2/11). Novomeška ekipa je večji del tekme vodila, v 28. minuti pa je Helios po košu Đorđeta Majstorovića izenačil na 66 in dosegel zadnjih pet točk na tekmi. Z 19 točkami je bil najboljši strelec tekme Domen Lorbek, ki je zgrešil trojko za izenačenje na 69.

Olimpijo namučil tudi Tajfun
Branilci naslova, igralci Olimpije, so na turnirju v celjski dvorani Golovec z 82:76 premagali Tajfun Šentjur, pri čemer so se zanašali predvsem na met za tri točke (met 11/25). V 30. minuti se je Šentjur približal le na točko. Dino Murić (19 točk in 8 skokov) in Jaka Blažič (16 točk in 5 podaj) sta bila najboljša strelca. Pri Tajfunu je največ točk zbral Mladen Primorac (21, od tega 17 v prvem polčasu).