Klemen Prepelič je zadel dve trojki, prispeval je 12 točk. Foto: Aleš Fevžer
Gjorgi Čekovski in Aron Baynes
Aron Baynes je moral z igrišča že v 34. minuti zaradi petih osebnih napak. Gjorgi Čekovski je kraljeval pod obročema. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan in Sašo Filipovski
Sašo Filipovski je čestital Alešu Pipanu. Foto: Aleš Fevžer
Nov poraz košarkarjev Uniona Olimpije

Poraz Ljubljančanov je zaslužen, saj so gostje vodili vseh štirideset minut, pa čeprav so imeli v zaključku tekme veliko težav zaradi osebnih napak, izbranci Saša Filipovskega pa niz priložnosti za preobrat. Olimpija je zelo slabo metala za dve točki (7/21), zgrešila je tudi 15 trojk (7/22).

Boljši začetek Skopja
V uvodnih štirih minutah moštvi nista dosegli niti točke. Makedonci so se nato zbrali, Damjan Stojanovski in Boris Bakić sta bila natančna izza črte (5:12). Ljubljančani nikakor niso našli prave igre v napadu, po desetih minutah so zaostajali za pet točk (14:19).
Page držal priključek
V uvodnih petih minutah druge četrtine so zmaji ostali brez ene same točke. Cade Davis je nanizal pet točk zapored, Gjorgi Čekovski pa je povišal na 14:26. Korak je držal Dylan Page, ki je zadel dvakrat za tri točke, na odmor je MZT odšel s prednostjo enajstih točk (26:37).
Prebudil se je Gečevski
Gostje so zadržali prednost tudi v tretji četrtini. Todor Gečevski je zadel trojko v 24. minuti (31:40). Po trojki Klemna Prepeliča se je Olimpija zelo približala (40:44), a je razigrani Gečevski (15 točk) v 30. minuti povišal na 43:50.
Olimpiji uspelo izenačiti
Tudi v zadnji četrtini so izbranci Aleša Pipana bolje začeli (43:53). Gostje so hitro izpolnili bonus osebnih napak, Dominic Waters in Prepelič sta s prostimi meti znižala na 47:53, štiri minute pred koncem je Prepelič zadel trojko za 52:56. Page in Sasu Salin sta bila natančna pri prostih metih in dve minuti pred koncem je bil izid izenačen (57:57).
Davis junak končnice
V končnici sta Page in Salin zgrešila trojki. Na drugi strani pa je bil Davis natančen pri polaganju, Waters je nad njim naredil prekršek. Davis je dodal še prosti met (57:60). Salin je bil znova nenatančen in Davis je minuto pred koncem povišal na 57:62. Page je vlil upanje s trojko, Igor Mijajlović je zgrešil in Olimpija je imela napad za podaljšek ali celo za zmago. Prepelič je skušal z metom za tri točke z velike razdalje, vendar ni bil natančen. Zmago Skopja je z dvema prostima metoma potrdil Kiril Nikolovski.
Konec tedna še dve tekmi v Stožicah
Zeleno-beli bodo v petek v 5. krogu Evrolige gostili madridski Real, v nedeljo pa v Stožice prihaja madžarski Szolnoki.