Norvežan je za 1,6 sekunde prehitel domačega aduta Roka Turka (hyundai i20 rally2), ki je prepričljivo vodilni v seštevku DP-ja. Tretji je bil lanski zmagovalec, Madžar Martin Laszlo (škoda fabia RS), z zaostankom 2,4 sekunde.

Na reliju Nova Gorica, letos že v 12. izvedbi, so se za začetek ljubiteljem dirkanja tekmovalci predstavili na kratkem superspecialu v središču mesta. Na startu je bilo 91 posadk. Od slovenskih dirkačev je bil blizu branilec naslova državnega prvaka Marko Grossi (hyundai i20 R5), ki je kot četrti za Norvežanom zaostal tri sekunde.

V soboto tri različne hitrostne preizkušnje

Klemen Kovačič (škoda fabia R5) je bil sedmi, Aleš Zrinski (škoda fabia rally2) osmi, Mitja Klemenčič (škoda fabia R5) deveti, Mark Škulj (opel corsa rally4) pa je zaokrožil deseterico. Pravo dirkanje se bo začelo v soboto, ko bodo na sporedu tri različne hitrostne preizkušnje (Korada, Morsko in Banjšice), dirkači jih bodo morali prevoziti po dvakrat.

Skupno bo na reliju, ki se bo končal v nedeljo, 13 "brzincev" v skupni dolžini 151 kilometrov, letos pa bodo udeleženci prvič zavili tudi v Italijo. Povezovalna etapa med servisno cono v Kromberku in startom hitrostne preizkušnje Korada v naselju Slavče bo namreč potekala čez Italijo.

V slovenskem DP-ju je v vodstvu Turk, ki je letos osvojil vse štiri domače relije. Lanski prvak Grossi je letos že dvakrat odstopil in zaostaja 93 točk.