Valentino Rossi je sedemkratni svetovni prvak, po enega je osvojil v razredu do 125 ccm in 250 ccm, pet pa v najmočnejšem. Foto: EPA
Valentino Rossi
V čast Valentina Rossija so v domačem mestu spustili omejitev hitrosti s 50 na 46 km/h, saj je to njegova številka na motorju. Foto: Reuters
Jorge Lorenzo in Valentino Rossi
Lani je slavil Ducati, ki domuje v bližnji Bologni, tokrat pa je vrh zasedla japonska Yamaha. Foto: Reuters
Alvaro Bautista
Alvaro Bautista se je vpletel v boj za svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Gabor Talmacsi
Gabor Talmacsi se počasi pobira po slabšem začetku sezone. Foto: EPA
Rossi za zgodovino

Avstralec je suvereno vodil, ko je v 6. krogu padel in odstopil. V petek si je svetovni prvak na treningu zlomil kost v zapestju, predtem pa zaradi padca ni dokončal niti VN-ja Češke v Brnu - tudi tam je bil usoden šesti krog.

75 točk prednosti za Doktorja
Rossi,
čigar dom v Tavullii leži le 10 km od dirkališča, si je v nadaljevanju zlahka privozil novo zmago in še povečal prednost v skupnem seštevku, kjer ima pet dirk pred koncem sezone že 75 točk naskoka pred Stonerjem. Že v Indianapolisu, kjer bo samo dirka razreda MotoGP, lahko postane Doktor najuspešnejši motociklist elitnega razreda vseh časov. "Ago" (igla po italijansko) je kraljeval konec 60. in v začetku 70. let, skupaj pa je na dirkah Grand Prixa zbral neverjetnih 122 zmag. "Vale" je na VN-ja San Marina 94. stopil na najvišjo stopničko. "Agostini mi je pomagal zmagati," je bila prva izjava 29-letnika, ki se je nato pred več kot 100 tisoč razgretimi tifozi predal slavju

Yamahino popolno zmagoslavje
Uspeh Yamahe je z drugim mestom dopolnil Španec Jorge Lorenzo, zadnje mesto na zmagovalnem odru pa si je izboril njegov rojak Toni Elias z ducatijem. Dani Pedrosa je končal ne četrtem mestu, za njim pa ste se po dobri dirki razvrstila še Avstralec Chris Vermuelen in Britanec James Toseland.

Padci krojili razplet v Misanu
V četrtlitrskem razredu je zmagal Španec Alvaro Bautista, kar je njegova druga letošnja zmaga. V skupnem seštevku je vodstvo zadržal Italijan Marco Simoncelli, ki je bil tokrat peti, medtem ko je njegov najbližji zasledovalec Finec Mika Kallio padel. Svetovni prvak v najšibkejšem razredu Gabor Talmacsi, ki je imel tudi najboljši startni položaj, je premagal Britanca Bradleyja Smitha na drugem in Italijana Simoneja Corsija na tretjem mestu. Vodilni Francoz Mike Di Meglio je padel sredi dirke.