Nasilje se je preneslo tudi na častno tribuno.
Hit Gorica je s peto zaporedno zmago še povečala prednost.

Navijačem Olimpije je po slabih predstavah in vseh klubskih zdrahah dokončno prekipelo in so v 87. minuti zakuhali hud škandal.

Kaj si mislite o potezi Green Dragonsov? Povejte na forumu.

Razjarjeni navijači so se fizično lotili domačega trenerja Milivoja Bračuna, igralci obeh moštev pa so pobegnili pred njimi v slačilnice. Dragonsi so upravi postavili ultimat, naj do 1. oktobra odstopi.

Najbolj zagreti navijači so ob pasivnosti policistov in varnostnikov nasilje prenesli na častno tribuno, kjer so napadli direktorja Olimpije Mira Gaveza.

Juriš Goričanov
Hit Gorica ima po zmagi v Zagorju s 4:1 na lestvici že devet točk prednost pred najbližjimi zasledovalci, to pa so Celjani, ki že dolgo niso bili tako visoko na lestvici.

Slabše od Goričanov je generalko pred povratno tekmo pokala Uefa končal Maribor. Vijoličasti so z Domžalami le remizirali in ostajajo brez zmage v Ljudskem vrtu.

Oba gola sta padla že v prvi četrtini tekme, ki je bila v nadaljevanju slaba. Izid bi lahko spremenil Dominik Beršnjak - sam se je znašel pred Dejanom Nemcem - vendar je domžalski vratar njegov strel ubranil.

Edina tekma brez golov je bila v Ajdovščini. Primorje doma drugič zapored ni zadelo, čeprav je imelo terensko premoč in kar nekaj priložnosti. Niti lanski goleador lige Dražen Žeželj, ki je dobil priložnost v 2. polčasu, ni mopgel pomagati.

Gostje so se večinoma branili, po samostojnem prodoru pa je priložnost za zmago zamudil prvi strelec lige Sead Zilič.

Državni prvaki iz Nove Gorice niso imeli težav v Zagorju. Pred 1.200 gledalci so gostitelji dobro začeli, nato pa so pobudo prevzeli gostje in po dveh grobih napakah obrambe povedli z 0:2.

Visoko je v Črnomlju zmagal tudi Koper (1:4), ki je dosegel toliko golov kot prej v osmih krogih. Že v 16. minuti je bilo 0:2.

Domače gledalce je razočarala še Mura, ki jo je Ljubljana premagala z 2:1. Prekmurci popuščajo - po dveh remijih zdaj še poraz. Največ priložnosti za gostitelje, ki so bili prepričani, da se jim bo končno odprlo, je zapravil Petar Šopov.

PRIMORJE - KUMHO DRAVA       0:0