Pedro (levo) je v 24. minuti popeljal Chelsea v vodstvo. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je obdržal topničarje v boju za vrh. Foto: Reuters
Henrik Mhitarjan
Henrik Mhitarjan je mojstrsko zadel s peto. Zadetek je kljub prepovedanemu položaju veljal. Foto: Reuters
Jose Mourinho in David Moyes
David Moyes je ob vrnitvi na Old Traffordu čestital Joseju Mourinhu. Foto: Reuters
Sam Allardyce
Sam Allardyce je na klopi Crystal Palacea debitiral z remijem. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je unovčil najstrožjo kazen za vodstvo Manchester Cityja. Foto: Reuters

Izbranci Antonia Conteja so zadnjič izgubili 24. septembra proti Arsenalu na stadionu Emirates z 0:3, nato pa niso oddali niti točke.
Tokrat so povedli v 24. minuti, ko je Cesc Fabregas našel Pedra, ki je z roba kazenskega prostora z levico zavrtinčil žogo pod prečko. Na začetku drugega polčasa je Simon Francis podrl Edena Hazarda, Belgijec pa je bil natančen z enajstih metrov. V sodnikovem dodatku je končni izid postavil Pedro, potem ko je njegov strel zadel Steva Cooka, žoga je spremenila smer in prelisičila vrataja Arturja Boruca.

Conte: 12 zmag zapored je fantastičen dosežek v Premier ligi
Modri so zanesljivo zmagali tudi brez kaznovanega najboljšega strelca Premier lige Diega Coste, manjkal je tudi N'Golo Kante.

"Bournemouth je malce spremenil sistem igre, da bi nas zaustavil. Tega sem vajen že iz Serie A, ko sem vodil Juventus. Imeli smo veliko priložnosti, zares smo igrali dobro. Prvič smo bili brez pravega napadalca. Na treningu smo uigravali tudi tak sistem in mislim, da smo se pravilno odločili. Batshuayi je izjemen talent, velika prihodnost je pred njim, le navaditi se še mora na Premier ligo," je bil zadovoljen Conte.

"Zelo ponosen na 12 zmag zapored. To je fantastičen dosežek v Premier ligi. Čez štiri dni nas čaka nova težka tekma s Stokom. Vsako moštvo si želi končati našo zmagovito serijo," je še dodal nekdanji italijanski selektor.

Giroud z glavo kronal veliko premoč Arsenala
Zelo se je moral za tri točke potruditi Arsenal, ki je šele z zadetkom Olivierja Girouda tri minute pred koncem strl odpor žilavega West Bromwicha (1:0).

Francoski napadalec je prvič v letošnji sezoni začel tekmo in jo odločil z močnim strelom z glavo po natančni podaji Mesuta Özila z desne strani. Topničarji, ki so imeli ogromno premoč (posest 76:24 %, streli 26:3, v okvir vrat 11:1), so tako prekinili črni niz, saj so izgubili zadnji dve prvenstveni tekmi.

Pri gostih je blestel nekdanji angleški reprezentančni vratar Ben Foster, ki je pri strelih Alexa Iwobija in Alexisa Sancheza. V 71. minuti je Petr Čech izpustil žogo po predložku iz kota, a je Claudio Yacob z bližine presenečen meril visoko prek vrat.

"Zelo nam je odleglo po tej zmagi. Pritiskali smo do konca, verjeli smo, da lahko dosežemo zadetek. Zmaga je bila izjemno pomembna. Naša ekipa je psihično zelo močna," je pojasnil Giroud.

Četrta zaporedna zmaga rdečih vragov
Manchester United je končno ujel pravo formo. Na Old Traffordu so rdeči vragi ugnali Sunderland s 3:1 in se veselili četrte zaporedne zmage v Premier ligi. Šest minut pred odmorom je za vodstvo gostiteljev poskrbel Daley Blind, ki je unovčil podajo Zlatana Ibrahimovića.

Evrogol Mhitarjana obveljal kljub prepovedanemu položaju
Izbranci David Moyesa, ki se je vrnil na Old Trafford, so bili v igri za točko do 82. minute, ko je Ibrahimović unovčil podaja Paula Pogbaja. Razigrani švedski napadalec je štiri minute pred koncem zaposlil Henrika Mhitarjana, ki je velemojstrsko poslal žogo s peto v mrežo. Armenec, ki je vstopil v 62. minuti, je bil v prepovedanem položaju, a stranski sodnik ni dvignil zastavice. Častni gol za Sunderland, ki ga čaka krčevit boj za obstanek, je v sodnikovem dodatku z močnim strelom s 25 metrov zabil Fabio Borini.
Allardyce začel s točko v Watfordu
Že zgodaj popoldne sta 18. krog odprla Watford in Crystal Palace, bilo je 1:1. Pozornost je bila med drugim usmerjena tudi na menedžerja gostujoče ekipe Sama Allardycea, ki se je vrnil v nogomet po škandalu in odhodu z mesta selektorja angleške reprezentance.

Watford, ki je sredi lestvice, se je rešil z zadetkom Troya Deeneyja v 72. minuti z bele točke. Nova ekipa Allardycea, ki je tik nad mesti, ki vodijo v drugo ligo, pa je povedla z golom Yohana Cabayeja v 26. minuti.