V Velenju je Mik CM Celje premagal Rudarja in se na lestvici na šest točk približal Mariboru. Ob koncu prvega polčasa je zavrela kri in na klom je moral celjski nogometaš Martin Šarić. Foto: MMC RTV SLO
Celjani so se približali vijoličastim
Končno zmaga za Dravo
V Ajdovščini so mreže mirovale
Velikonja novogoriški junak

Drugi par je Interblock – Maribor, katerih obračun se je v prejšnjem krogu končal z visoko zmago Ljubljančanov. Na TV Slovenija si boste lahko po 19.55 ogledali prenos iz Nove Gorice.

PRIMORJE - DOMŽALE 0:0
Primorje je tudi v tem krogu ostal neporažen, kar je nov velik korak k obstanku v prvi ligi. Sicer izbranci Vjekoslava Lokice niso igrali tako dobro kot proti Gorici, vseeno pa so se z nekaj sreče tudi z Domžalami razšli brez zmagovalca. Srečanje sicer ni navdušilo, nekaj več priložnosti pa so si priigrali gostje iz Domžal. Najlepša je bila tista iz 70. minute, ko je Kirm lepo zaposlil Benka, ta pa je v padcu zadel vratnico. Prijateljski stisk rok trenerjev po tekmi je pomenil, da sta zadovoljna oba. Domžale ostajajo v igri za nastop v Evropi, rdeče-črni pa so končno ujeli solidno formo.

INTERBLOCK - HIT GORICA 1:2
Na najzanimivejši tekmi tega kroga je goriški napadalec Velikonja, s tem ko je dosegel zmagoviti gol tik pred koncem, potrdil svojo kakovost. Res je, da je prej zapravil vsaj dve veliki priložnosti, toda o tem že kmalu ne bo več nihče govoril. Tekma je bila izenačena. Srečali sta se ekipi, ki sta hoteli igrati in če ne bi Berič v drugem polčasu pri izidu 1:1 zadel le vratnico, bi se rezultat lahko nagnil tudi na drugo stran. Gorica z novimi tremi točkami ostaja v boju za mesta tik pod vrhom, poleg tega pa je pridobila na samozavesti pred polfinalom pokala s Koprom. Ljubljančani se bodo tolažili z rezultatom iz prejšnjega kroga.

LABOD DRAVA - NAFTA 4:1
Po 24. septembru so ptujski navijači spet lahko proslavljali zmago na prvenstveni tekmi. Tudi takrat je Drava uspela premagati Nafto, ki je s tokratnim porazom v še globji krizi kot prej. Nov neuspeh pod vprašaj postavlja tudi delo Damirja Roba. V prvem polčasu so gosti še držali korak z domačimi in na odmor odšli z izidom 1:1, v nadaljevanju pa je sledil mrk Lendavčanov. Najprej je Lo Duca zapravil stoodstotno priložnost potem pa je sledila kazen. Ošlaj je načel svojo mrežo, nato pa sta še dve žogi končali za hrbtom vratarja Luka. Pritisk na Dravo je zdaj malenkost popustil, pri Nafti pa je že ogenj v strehi.

LUKA KOPER - MARIBOR 0:0
Koper očitno v pravem trenutku prihaja v formo, kajti pred vrati je polfinale pokala. Tokrat je na Bonifiki remiziral z vodilnim klubom lige, res pa je, da igra ni navdušila. Trener Maribora Darko Milanič je ob odsotnosti Džiniča in Filekoviča moral narediti spremembe v obrambi, toda ker se je večinoma igralo med obema kazenskima prostoroma se mreži nista zatresli. Vijoličasti so imeli žogo več v svoji posesti, kanarčki pa so bili nekoliko bolj nevarni. Vseeno lahko rečemo, da se je srečanje zasluženo končalo brez zmagovalca in to, ko gre za obračune teh dveh klubov, že tretjič zapored.

RUDAR - MIK CM CELJE 0:1
Šaleško-savinjski derbi je v začetku postregel z igro, ki smo jo od druge in tretje ekipe na lestvici pričakovali. Priložnosti so imeli eni in drugi, a se mreži nista stresli. Vse skupaj se je razživelo ob koncu prvega polčasa, ko je po prerivanju sodnik pri Celjanih izključil Šariča. Ko je v nadaljevanju Slaviša Stojanovič zaprl pot do svojih vrat si domači kljub igralcu manj niso uspeli ustvariti pravih priložnosti, na drugi strani pa je najprej Sacripanti zadel prečko, potem pa je po prekinitvi v 83. minuti edini gol na tekmi dosegel Korun. Celjani so tako potrdili drugo mesto na lestvici. Pri Rudarju se je pri kreaciji poznala odsotnost Mujakoviča.

MARIBOR 28 14 11 3 53:34 53 MIK CM CELJE 28 13 8 7 40:27 47 RUDAR 28 13 4 11 37:30 43 DOMŽALE 28 10 11 7 36:29 41 HIT GORICA 28 12 5 11 46:45 41 NAFTA 28 10 8 10 31:40 38 INTERBLOCK LJ 28 10 7 11 42:39 37 LUKA KOPER 28 6 11 11 29:42 29 PRIMORJE 28 5 12 11 27:41 27 LABOD DRAVA 28 6 5 17 29:43 23