Državni prvaki iz Maribora za vodilnim Koprom zaostajajo že 13 točk. Foto: Marko Madžarac
NK Interblock
Interblock je pravi strup za vijoličaste. Foto: NK Interblock/Aleš Fevžer
Miran Pavlin
Miran Pavlin je med najzaslužnejšimi, da je Koper na vrhu lestvice. Foto: MMC RTV SLO
Maribor iz Ljubljane praznih rok
Koprčani nadaljujejo z zmagami
Drevenšek dvakratni strelec v Celju

Štajerce je pokopal Črnogorec Vladimir Milenković, ki je dosegel oba gola. Gostje so v Šiški povedli v 44. minuti, ko je žoga po zmedi v domačem kazenskem prostoru in podaji Reneja Mihelič prišla do Dragana Jeliča, ki je neovirano streljal z 8 metrov in premagal Matjaža Rozmana.

Evrogol Milenkovića
V drugem delu je sledil preobrat, potem ko je Milenkovič dokaj srečno izenačil. Žoga je namreč po kotu na daljši vratnici zadela Črnogorca in se odbila v mrežo. Drugi zadetek Milenkovića (81.) pa je bil prava mojstrovina, saj je bil na robu kazenskega prostora obkrožen z gostujočimi igralci, a kljub temu z evrogolom 'lobal' Raniloviča, s čimer je zapečatil usodo Mariborčanov, ki so na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah vknjižili le točko.

Koprčani do zmage z igralcem manj
Medtem pa Luka Koper na vrhu lestvice viša prednost. Tokrat je s 3:1 padla Nafta. Na Obali je postalo zanimivo šele ob koncu prvega polčasa, ko sta v razmiku dveh minut padla oba gola. Najprej je po akciji Mirana Pavlina in Aleksandra Rajčevića z 10 metrov zadel Mitja Brulc. Odgovor Lendavčanov je sledil takoj v naslednjem napadu. Emil Miljković je na levi strani izigral Rajčeviča in podal v sredino, kjer je bil z glavo najvišji Aleš Čeh.

V 83. minuti je bil zaradi udarca s komolcem izključen Kristijan Polovanec, le malo pozneje pa je padel odločilni gol. Brulc je po dolgi podaji pobegnil obrambi Prekmurcev, vratar Aleš Luk ga je podrl, kar je pomenilo enajstmetrovko. Novomeščan jo je tudi sam zanesljivo izvedel za 2:1. V sodnikovem podaljšku je na 3:1 povišal Saša Božičič s strelom med nogami Luka.

Drevenšek domžalski junak v Celju
Domžale so na gostovanju v Celju prišle do druge zmage (2:3) v sezoni, s katero so se odlepile z dna lestvice. Mož odločitve je bil Marko Drevenšek, ki je po 1:1 z dvema goloma nagnil tehtnico na gostujočo stran. Domžalčani so bili boljši nasprotnik, zato so tri točke zasluženo odšle z njimi.

"Šokterapija" ni pomagala Novogoričanom
Hit Gorica se je na začetku tedna razšla s trenerjem Miranom Srebrničem, a je kljub temu doživela nov poraz na domači zelenici. Rudar je bil boljši s 3:1, potem ko se je dvakrat med strelce vpisal Mirza Mešič. Velenjčani tako še naprej dihajo za ovratnik Koprčanom.