Marco Tavares je prevesil tehtnico na stran Maribora. Foto: MMC RTV SLO
Velikonja vzel mero "naftašem"
Brazilec junak večera v Ljudskem vrtu
Domžale dobile točko in Badžima

V derbiju je bil Darko Milanič uspešnejši od Slaviše Stojanoviča in Maribor ima - po zmagi nad Celjem - na lestvici že ogromnih osem točk prednosti.

LUKA KOPER - LABOD DRAVA 3 : 1
V dvobojih iz spodnjega dela lestvice je vselej na preizkušnji značaj ekip. V tem primeru so bili uspešnejši Koprčani, ki so prvi gol dosegli že na samem začetku tekme in potem je bilo kanarčkom v nadaljevanju bistveno lažje. Drava je v primerjavi z začetkom prvenstva neprepoznavna. To je bil peti zaporedni poraz Ptujčanov, ki jim nikakor ne uspe zaustaviti voza, ki leze v prepad. Ves prvi počas so bili boljši domači, ko pa so se gostje le zbudili, je bilo že prepozno. Kronaveter je v 78. minuti zadel za priključek (1:2), toda že pet minut pozneje je Amusan razrešil vse dvome o zmagovalcu tega obračuna.

INTERBLOCK - DOMŽALE 0 : 0
Pred tekmo v spodnji Šiški sta se postavljali dve vprašanji. Ali lahko Interblock z okrnjeno ekipo doseže šesto zaporedno zmago in kako se bodo na odstavitev trenerja Roberta Pevnika odzvali Domžalčani. Prvi odgovor je negativen, drugi pa pozitiven. Državni prvaki so bili vso tekmo boljši nasprotnik. Ustvarili so si tudi nekaj lepih priložnosti, a je Ljubljančane reševal vratar Rozman. Domžale so napadale, a preprosto jim ni uspelo doseči zadetka. Na koncu bi se vse lahko celo obrnilo, če bi svojo priložnost izkoristil Zahora. Toda tudi prvi strelec lige ni deloval na ravni prejšnjih tekem.

MARIBOR - MIK CM CELJE 2 : 1
Celjani so v Maribor prišli na krilih štirih zaporednih zmag. Na začetku je celo kazalo, da bodo dosegli še peto, toda Mariborčani so se po prejetem zadetku prebudili in ob polčasu je bil izid 1:1. V prvem delu so gledalci videli izredno zanimivo in tudi lepo nogometno predstavo, ki sta jo zabelili tudi dve prečki. Vsaka na eni strani. V drugem polčasu je tempo vendarle nekoliko padel, Mariborčanom pa je zmago priboril Tavares, ki je dosegel še drugi gol. Veselje v Ljudskem vrtu je bilo veliko. 4.000 navijačev je proslavljalo deveto prvenstveno zmago in najvišjo prednost na lestvici v sezoni doslej.

HIT GORICA - NAFTA 3 : 1
Obračun Gorice in Nafte se je začel silovito. Že v 6. minuti je bil izid 1:1. Trener Gorice Primož Gliha je očitno našel pravo formulo za uspeh, saj se je njegova ekipa s tretjo zaporedno zmago prebila v zgornji del lestvice. Veliko zaslug zato ima Velikonja, ki je trenutno eden najboljših igralcev lige. Lendavčani na gostovanju spet niso bili isti kot na domačem igrišču in Goričani so to izkoristili. Pri 3:1 se je poškodoval Osterc, toda domači so že opravili vse tri menjave. Tudi z igralcem več pa do konca Nafti ni uspelo znižati rezultata. Zanjo je bil to četrti prvenstveni poraz v tej sezoni.

RUDAR - PRIMORJE 0 : 1
Glede na prejšnje rezultate bi Velenjčani morali gladko premagati Ajdovce, zgodilo pa se je obratno. Primorje, ki v prvenstvu ni zmagalo že od prejšnjega obračuna z Rudarjem, je upravičeno vknjižilo tri točke. Rudar, ki na svojem stadionu običajno igra dobro, je bil neprepoznaven. Trenerju Marijanu Pušniku tokrat ni uspelo motivirati svoje ekipe, ki je delovala povsem brez ideje. V priložnosti so večinoma prihajali gostje, ki so zmago dosegli po upravičeno dosojeni enajstmetrovki. V 35. minuti je Primorju tretjo zmago v sezoni priskrbel Selimi.