Sadio Mane je potrdil prvo zmago Liverpoola v Premier ligi v letu 2021. Foto: Reuters

Liverpool je izgubil le eno izmed zadnjih 19 srečanj proti Tottenhamu in je zdaj na četrtem mestu na lestvici. Za vodilnim Manchester Cityjem zaostaja štiri točke, sinjemodri pa imajo tudi tekmo manj. Redsi na prejšnjih štirih prvenstvenih tekmah niso zadeli niti enkrat. Pred današnjim večerom je zadnjič zadel Sadio Mane 27. decembra proti West Bromwichu na Anfieldu, suša v Premier ligi je torej trajala neverjetnih 492 minut.

Roberto Firmino je v sodnikovem dodatku prvega polčasa končal dolgo strelsko sušo prvakov. Foto: Reuters

Jose Mourinho je dobil le dve izmed 13 tekem proti Jürgenu Kloppu. Še posebej grenek poraz je doživel 16. decembra na Anfieldu, ko je v 90. minuti z glavo odločil Roberto Firmino.

Zadetek Sona razveljavljen zaradi prepovedanega položaja
Na začetku tekme ni bilo prav nobenega taktičnega boja na sredini igrišča. Že v 2. minuti je Mohamed Salah našel Maneja, ki je iz ugodnega položaja streljal malce mimo vrat. Na drugi strani je Heung-Min Son zatresel mrežo Liverpoola po sijajni podaji Harryja Kana. Korejec se je že veselil zadetka, a se je oglasil videosodnik in zaradi minimalnega prepovedanega položaja je bil zadetek razveljavljen.

Jose Mourinho je moral znova čestitati Jürgenu Kloppu. Foto: Reuters

Firmino unovčil podajo Maneja
Mane je imel lepo priložnost tudi v 24. minuti, ko je njegov nevaren poskus odbil Hugo Lloris. V četrti minuti sodnikovega dodatka je Jordan Henderson z dolgo žogo na desni strani zaposlil Maneja, ki je ušel Sergu Aurierja in podal pred vrata, kjer je Roberto Firmino le še podstavil nogo.

Höjbjerg z evrogolom vlil upanje Tottenhamu
Gostitelji se takoj po odmoru še niso pobrali od šoka, na semaforju pa je že pisalo 0:2. Mane je streljal z roba kazenskega prostora, Lloris je žogo odbil, pritekel pa je Trent Alexander-Arnold in z volejem poslal žogo v mrežo.

Veselje gostov ni trajalo dolgo. Pierre-Emile Höjbjerg je z izjemnim strelom z zunanjim delom stopala z 18 metrov poslal žogo v mrežo. Steven Bergwijn ga je lepo zaposlil in Tottenham je bil znova v igri.

Pierre-Emile Höjbjerg je dosegel najlepši zadetek deževnega večera v severnem Londonu. Foto: Reuters

Mane kaznoval veliko napako Rodona
V 56. minuti je Salah dosegel nov zadetek za Liverpool, Klopp se je že veselil, a je znova posredoval videosodnik. Firmino je na svoji polovici igral z roko. Sodnik Martin Atkinson si je ogledal posnetek ob stranski črti in zadetek je bil razveljavljen.

Liverpool je do tretjega zadetka prišel v 65. minuti. Alexander-Arnold je z desne strani podal v kazenski prostor, branilec Joe Rodon je zelo nespretno izbil žogo, za njim je čakal Mane, ki je iz bližine zabil žogo pod prečko.

Tottenhamu se ni več uspelo pobrati. Mourinho je vse stavil na napad, vstopil je še Gareth Bale, a so bili gostje suvereni.