Mohamed Salah je v 76. minuti derbija navdušil z velemojstrsko potezo in zadetkom, ki je Liverpoolu prinesel vodstvo z 2:1. Foto: Reuters

Šlo je za 218. obračun med omenjenima kluboma v vseh tekmovanjih, precej uspešnejši so Liverpoolčani, ki so dobili skoraj polovico vseh obračunov (105). City je slavil 58-krat, 55 tekem se je končalo brez zmagovalca.

Pogost prizor v prvem polčasu: Milner ni uspel nadzirati Fodna, na koncu je soigralca iz zagate reševal vratar Alisson Becker. Foto: Reuters

City v prvem delu razred zase
Trener rdečih Jürgen Klopp v začetni enajsterici ni mogel računati na bočnega branilca Trenta Alexandra-Arnolda. Njegovo mesto je na zelenici prevzel James Milner, ki je bil v prvem polčasu daleč najšibkejši člen Liverpoola. To so varovanci Guardiole hitro začeli izkoriščati, praktično vsi njihovi napadi so potekali po Milnerjevi strani, ki je imel ogromno težav predvsem s Philom Fodnom. Ta je imel v 21. minuti sijajno priložnost za vodilni zadetek po krasni globinski podaji Bernarda Silve, a mu je veselje preprečil vratar Alisson Becker. Brazilec v vratih Liverpoola je imel v prvem polčasu polne roke dela, nenehno je moral biti pozoren na hitre protinapade sinjemodrih, po dobre pol ure igre je izjemno priložnost zapravil še Kevin De Bruyne, ki je povsem neovirano žogo po predložku z leve strani z glavo poslal čez gol. Gostitelji so se z izjemno uvodnih desetih minut ves polčas le branili, pravih priložnosti si niso uspeli priigrati.

Liverpool je v prvem polčasu na vrata nasprotnika sprožil zgolj enkrat. Vseeno je nato povedel v 59. minuti srečanja, ko je po bliskovitem protinapadu zadel Sadio Mane. Senegalca je v ogenj po sijajnem samostojnem vložku poslal soigralec v napadu Mohamed Salah. To je bil za Maneja četrti zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Vodstvo Liverpoola po kombinaciji Salah-Mane
Igra Liverpoola se je na uvodu drugega polčasa za odtenek popravila, že takoj je dvakrat zapretil Diogo Jota, ob njegovem drugem poskusu je moral vratar Ederson tudi posredovati. Kloppova ekipa je nekako vzpostavila ravnovesje na sredini igrišča, v vezni liniji je strnila vrste, s pokrivanjem igralca na igralca je onesposobila Cityjev napad. Po slabi uri igre je uspela tudi povesti. Natančneje v 59. minuti, ko se je s sijajno potezo na sredini igrišča po lepem kombiniranju s Fabinhem in Milnerjem izkazal Mohamed Salah. Egipčan je stekel proti vratom nasprotnika, podal v prostor Sadiu Maneju, senegalski napadalec pa izjemne priložnosti ni zapravil, z diagonalnim strelom z desnico je zatresel malo mrežico za 1:0.

Cityjev napadalec in belgijski reprezentant Kevin De Bruyne je v 81. minuti sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga se je odbila od Liverpoolovega branilca Joela Matipa in pristala v mreži za končnih 2:2. Foto: Reuters

Foden izenačil na 1:1
Igra se je razživela, Guardiola je hitro ukrepal, namesto Jacka Grealisha je v igro poslal Raheema Sterlinga, odzval se je tudi Klopp, ki je Joto zamenjal z Robertom Firminom. Toda grehi iz prvega polčasa so pri Liverpoolu znova privreli na vrh: Milner je za trenutek 'pozabil' na Fodna, in City je v 69. minuti izenačil. Gabriel Jesus je pred kazenskim prostorom Liverpoola lepo prodrl proti sredini, podal Fodnu, ta pa je z leve strani z levico ukanil Alissona za 1:1.

Velemojstrski zadetek Salaha
Ni minilo dolgo, ko se je izid spet spremenil, Liverpool pa je povedel še drugič – in to s kakšnim zadetkom! Curtis Jones je poslal Salahu, ki se je najprej z eno potezo spretno otresel Joaa Cancela, Fodna in Bernarda Silve, nato je na tla položil še Aymerica Laporta in z izjemno natančnim diagonalnim strelom žogo v Cityjevo mrežo poslal od desne vratarjeve vratnice. Velemojstrska poteza Liverpoolovega golgeterja.

Jürgen Klopp in Pep Guardiola sta se v Premier ligi pomerila 14-krat. Uspešnejši je Klopp, ki je slavil petkrat, štirikrat je slavil Guardiola, pet tekem se je končalo brez zmagovalca. V Bundesligi sta se sicer srečala osemkrat, ob enem remiju je trikrat zmagal Klopp, štirikrat Guardiola. Foto: Reuters

De Bruyne hitro utišal Anfield
Rajanje Liverpoolovih navijačev se še ni povsem umirilo, ko so gostje izenačili še drugič. V 81. minuti je Foden z leve strani poslal žogo pred vrata, tam jo je spretno na rob kazenskega prostora preusmeril Kyle Walker, De Bruyne je z levico hladnokrvno izenačil na 2:2. Alisson bi strel Belgijca najverjetneje ubranil, a se je žoga na poti do gola odbila od Liverpoolovega branilca Joela Matipa, spremenila smer in pristala v mreži.

Do konca srečanja je še dvakrat zadišalo po zadetku, po enkrat na vsaki strani. Najprej je Rodri v zadnjem hipu preprečil zadetek Fabinha, ki se je povsem sam znašel pred prazno mrežo Cityjevega gola, nato je na drugi strani Jesus po lepi akciji nastreljal Andrewa Robertsona,.

CHELSEA              7  5 1 1 15:3  16
LIVERPOOL            7  4 3 0 17:5  15
MANCHESTER CITY      7  4 2 1 14:3  14
MANCHESTER UTD.      7  4 2 1 14:6  14
EVERTON              7  4 2 1 13:8  14
BRIGHTON             7  4 2 1  8:5  14
BRENTFORD            7  3 3 1 10:6  12
TOTTENHAM            7  4 0 3  6:10 12