Manchester City je letos v Premier ligi dosegel 11 golov, devet jih je dal Erling Haaland. Foto: Reuters

Aktualni prvaki so gostili Brentford, zadnjo zasedbo, ki jih je v angleškem prvenstvu premagala na Etihadu. Novembra bosta od tedaj minili dve leti. Gostje so odlično začeli dvoboj in sinjemodre šokirali že po 22 sekundah. Po predložku z desne strani je z glavo poskusil Keane Lewis-Potter. Slabo je izbil John Stones, kar je kaznoval Yoane Wissa in žogo z glavo pospravil v mrežo. V deseti minuti bi Brentdford lahko povišal prednost, vendar se je po strelu Nathana Collinsa z obrambo izkazal Ederson.

Po uvodnem gostujočem pritisku je City kmalu prevzel pobudo, v 19. minuti pa je izenačil. Kyle Walker je v kazenskem prostoru našel Kevina De Bruyneja, ta je žogo podaljšal do Haalanda, ki se je imenitno znašel in jo iz obrata z diagonalnim strelom poslal za hrbet Marka Flekkena. 32. minuta je tekla, ko je Ederson poslal dolgo žogo proti Haalandu. Norvežan se je otresel Ethana Pinnocka in sam stekel proti vratom, potem pa rutinirano drugič matiral vratarja.

V nadaljevanju je imel še nekaj priložnost, vratnica pa mu je preprečila, da bi postal prvi igralec v Premier ligi s hat trickom na treh zaporednih tekmah. V dresu Cityja je mrežo zatresel že 99-krat, 70. je zaigral na tekmi Premier lige, dosegel pa že 72. zadetek. Letos je v štirih krogih dal že kar devet golov.

Forest po 55 letih zmagal na Anfieldu

Callum Hudson-Odoi je zadel za tri točke Foresta. Foto: Reuters

Po treh krogih je imel stoodstoten izkupiček tudi Liverpool, ki pa je na Anfieldu doživel hladno prho. Prvi poraz v sezoni mu je prizadejal Nottingham Forest (0:1), ki je rdeče v gosteh premagal prvič po 55 letih in ostaja še brez poraza. Gostitelji so imeli terensko premoč, ves čas napadali, vendar so bili gostje predvsem v drugem polčasu nevarni s protinapadov. V 72. minuti je za velike tri točke dvakratnih evropskih prvakov zadel Callum Hudson-Odoi, ki je z leve strani mimo Conorja Bradleyja prodrl proti sredini in z 20 metrov žogo s pomočjo vratnice spravil v mrežo. To je bil prvi prejeti zadetek Liverpoola v sezoni.

Rdeči vragi slavili v Southamptonu

Po dveh porazih je Manchester United vpisal drugo zmago sezone. S 3:0 je bil v gosteh boljši od Southamptona. Rdeče vrage je prebudila ubranjena enajstmetrovka Andreja Onanaja, ki je v 33. minuti zaustavil poskus Camerona Archerja. Dve minuti pozneje so povedli, ko je z glavo po predložku Bruna Fernandesa prvič v novem dresu mrežo zatresel Matthijs de Ligt.

Šest minut zatem so gostje povišali prednost. Domači nogometaši so slabo izbili žogo po kotu. Do žoge je na levi strani prišel Amad Diallo, ki jo je prepustil Marcusu Rashfordu, ki je streljal z roba kazenskega prostora in ob vratnici premagal Aarona Ramsdala, ki je bil pokrit. Gostitelji so v 79. minuti ostali brez Jacka Stephensena, ki je prejel rdeč karton, zmago varovancev Erika ten Haga pa je v sodnikovem dodatku, tekla je že 96. minuta, po lepi akciji potrdil Alejandro Garnacho, ki je po podaji Dioga Dalota žogo pospravil pod prečko.