Nogometaši Arsenala se veselijo preobrata na Etihadu. Foto: Reuters
Erling Haaland je Manchester City popeljal v vodstvo v 9. minuti. Foto: EPA

Sinjemodri so derbi začeli po željah svojih navijačev, že v 9. minuti je za vodstvo poskrbel Erling Haaland. Norveškega zvezdnika je pred golom z natančno podajo našel Savinho, Haaland je žogo hladnokrvno zabil v spodnji desni kot za 1:0.

Tekma je bila zelo napeta, pravi derbi. Strasti so se večkrat razvnele, glavni sodnik Michael Oliver je imel polne roke dela. V 22. minuti je vendarle sledilo izenačenje. Po dvojni podaji je Riccardo Calafiori sprožil z roba kazenskega prostora in žogo mimo nemočnega Edersona spravil v mrežo ob desni vratnici.

Ko je že kazalo, da utegneta ekipi odmor dočakati brez večjih pretresov, je sledil napet sodnikov dodatek, v katerem je Arsenalu uspel preobrat, za nameček pa je ostal še brez izključenega igralca.

V razmiku zgolj nekaj minut sodnikovega dodatka je Arsenal uprizoril preobrat (levo), a ostal tudi brez izključenega Leandra Trossarda (desno)

Gabriel je po predložku Bukaya Sakaja najvišje skočil pred Edersonovimi vrati in neubranljivo zadel z glavo za 1:2. Veselje topničarjev je za trenutek pojenjalo, saj se je želel Oliver prepričati, da ob zadetku ni šlo za prekršek. Ugotovil je, da je bil preobrat Arsenala čist kot solza, in veselje Londončanov se je lahko nadaljevalo.

Soočenje Mikela Artete in Pepa Guardiole med derbijem na Etihadu. Foto: Reuters

A kaj hitro ga je bilo konec! Že nekaj minut pozneje si je še drugi rumeni karton za grd start, s tem pa predčasno pot pod prhe prislužil Leandro Trossard, ki je prvi rumeni karton prejel v 34. minuti.

Za nadaljevanje je Arsenalov trener iz igre 'potegnil' Sakaja, zamenjal ga je z Benom Whitom. City je kar nekaj časa potreboval, da si je priigral prvo resnejšo priložnost. Po slabi uri igre se je ponudila Haalandu, zatem jo je zapravil še Bernardo Silva. Vratar David Raya je že nekaj trenutkov pozneje preprečil veselje še Jošku Gvardiolu.

Rezervist John Stones, ki je v 78. minuti na zelenici zamenjal Kyla Walkerja, je žogo nekako le poslal v mrežo tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom. Foto: Reuters

Prav Gvardiol je zapravil zadnjo večjo priložnost Cityja na tekmi. Bolje rečeno, Raya se je znova izkazal z izjemno obrambo. Hrvaški reprezentant je proti vratom tekmeca sprožil pravi projektil v spodnji levi kot. Zadišalo je po izenačenju, a je Raya še enkrat spravil domače navijače v obup.

Ti so vendarle prišli na svoj račun globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa. Natančneje v 98. minuti, ko se je žoga odbila do Johna Stonesa. Angleški branilec je sprožil proti golu in jo nekako poslal v mrežo za končnih 2:2. Delirij na stadionu Etihad, bes in razočaranje na klopi Arsenala, ki je bil tako blizu odmevni zmagi, a hkrati tako daleč.