Prizor, ki je najbolj zaznamoval prvi dan novega prvenstva v angleški nogometni ligi. Foto: Reuters
Charlie Adam
Charlie Adam je podal Luisu Suarezu za prvi zadetek v sezoni. Foto: EPA
Danny Gabbidon
Bolton je QPR-u dal tri gole, pri četrtem pa mu je pomagal avtogol Dannyja Gabbidona. Foto: Reuters

Liverpool je na Anfieldu gostil Sunderland (1:1). Rdeči so začeli silovito, saj so si v hitrem protinapadu že v šesti minuti zagotovili enajstmetrovko, Kieron Richardson je s prekrškom za rumeni karton ustavil prodirajočega Luisa Suareza. Urugvajec je po sodnikovem pisku sam prevzel odgovornost, a je žogo z bele točke poslal nad prečko. A Suarez se je hitro odkupil, saj je pet minut pozneje po predložku Charlieja Adama zadel z glavo.

Angleška liga: Črni labod in Nostradamus
Vabljeni k sodelovanju v psihološko-nogometno-blogarskim eksperimentu "črni labod", ki med 12 izbranimi udeleženci preverja vpliv (pred)znanja na napovedovanje prihodnosti. Preverite, kakšen razplet so napovedali udeleženci (tabela na dnu bloga). Najbolj se je izkazal Igor E. Bergant, ki je pravilno napovedal razplete kar štirih od šestih tekem! Vabljeni tudi k sodelovanju v Nostradamusu.

Larsson zadel z voleja
Liverpool je večkrat izigral zmedeno obrambo črnih mačk, a ni dosegel drugega zadetka, s katerim bi si zagotovil lažje nadaljevanje tekme. Sunderland je izenačil v 57. minuti, ko je po dolgi podaji Ahmeda El Mohamadyja z leve strani z voleja zadel Sebastian Larsson.

Gervinho v svojem debiju dobil rdeči karton
Arsenal je svojo točko osvojil v Newcastlu, kjer so gledalci videli tekmo za pozabo. Razplet (remi) je bil sicer enak kot na zadnji tekmi na St. James' Parku, a takrat je bilo doseženih kar osem zadetkov, tokrat pa sta mreži mirovali. Najbolj zanimiv dogodek se je pripetil v 79. minuti, ko je gostujoči nogometaš Gervinho želel izsiliti prekršek za 11-metrovko. Sodnik ni nasedel, nasedel pa je domači nogometaš Joey Barton, ki je v zanj značilnem slogu rahlo izgubil živce in igralca iz Slonokoščene obale prijel za dres. Po kratkem medsebojnem stiku je na začudenje vseh nepristranskih gledalcev rdeči karton dobil le Gervinho in s tem predčasno končal svoj debi v angleški ligi.

QPR: Visok poraz, poškodba in rdeč karton
Novinec v elitni druščini Queens Park Rangers je sezono začel izjemno slabo. V Londonu je gostil Bolton in izgubil kar s 4:0. Že v peti minuti si je gleženj poškodoval Kieron Dyer, v zadnji minuti pa je rdeči karton prejel Clint Hill. Prvič v zgodovini Premier lige sta bila na isti dan izključena kar dva nogometaša, ki sta igrala svojo prvo tekmo v tej ligi.
Angleško prvenstvo, 1. krog:
BLACKBURN - WOLVERHAMPTON 1:2 (1:1)
Formica 20.; Fletcher 22., Ward 48.
Doyle (47./Wolverhampton) je zapravil 11-metrovko.
FULHAM - ASTON VILLA 0:0
LIVERPOOL - SUNDERLAND 1:1 (1:0)
Suarez 12.; Larsson 57.
Suarez je v 7. minuti zapravil 11-metrovko.
QUEENS PARK RANGERS - BOLTON 0:4 (0:1)
Cahill 45., Gabbidon 68./ag, Klasnić 70., Muamba 79.

TOTTENHAM - EVERTON

BOLTON 1 1 0 0 4:0 3 WOLVERHAMPTON 1 1 0 0 2:1 3 LIVERPOOL 1 0 1 0 1:1 1 NORWICH 1 0 1 0 1:1 1 SUNDERLAND 1 0 1 0 1:1 1 WIGAN 1 0 1 0 1:1 1 ARSENAL 1 0 1 0 0:0 1 ASTON VILLA 1 0 1 0 0:0 1 CHELSEA 1 0 1 0 0:0 1 FULHAM 1 0 1 0 0:0 1 NEWCASTLE 1 0 1 0 0:0 1 STOKE CITY 1 0 1 0 0:0 1 BLACKBURN 1 0 0 1 1:2 0 QUEENS PARK RANGERS 1 0 0 1 0:4 0 EVERTON - - - - -:- - MANCHESTER CITY - - - - -:- - MANCHESTER UNITED - - - - -:- - SWANSEA - - - - -:- - TOTTENHAM - - - - -:- - WEST BROMWICH ALBION - - - - -:- -