Leonardo se je znašel pod hudim pritiskom. Foto: EPA
Michael Owen in Dimitar Berbatov
Michael Owen je proti Wolfsburgu začel tekmo, vendar ga je moral zaradi nove poškodbe dimelj zamenjati Dimitar Berbatov. Manjkal naj bi tri tedne. Foto: EPA

Nekdanji napadalec in športni direktor Milančanov je poleti po odhodu Carla Ancelottija in vsesplošnem krčenju proračuna za prvo ekipo, ko predsednik Silvio Berlusconi med drugim odhoda Kakaja v Real Madrid ob besu privržencev ni znal ustrezno nadomestili, dobil priložnost za prvo trenersko izkušnjo. Izgovorov zaradi pomanjkanja (pravih) okrepitev ni iskal, napovedal pa je napadalen nogomet.

Slika za zdaj prav nič obetavna
Po skoraj mesecu dni od uradnega začetka sezone slika ni prav nič obetavna. Moštvo je na domačih tekmah zabilo le en gol, na šestih tekmah Serie A zbralo osem točk, nov šok pa je sledil v sredo zvečer: po prefinjenem vodilnem golu Hannuja Tihinena v 10. minuti so bili sedemkratni evropski prvaki proti Zürichu (0:1) brez moči.

Mešanica napačnih potez in pomanjkanja sreče
"Zürich Milan raztrgal na koščke," je poročilo s tekme naslovila kultna La Gazzetta dello Sport in med drugim napisala: "80 minut so se zaman trudili izenačiti, na koncu pa skorajda izgubili za več kot gol. Šlo je za mešanico napačnih potez in pomanjkanja sreče, s poudarkom na koncu srečanja. Zambrotta je zadnje upanje rdeče-črnih poslal v vratnico."

Na San Siru še vse mirno
Na San Siru je (za zdaj) še vse mirno. "Potrjujem naše zaupanje v Leonarda. Zaenkrat je vse pod nadzorom. Mislim, da bi bil remi pravičen, moramo iti naprej," je po koncu tekme razlagal Galliani. Leonardo, poznan po svoji inteligenci in jezikovni (tekoče govori pet jezikov) nadarjenosti, po zaupnici vodstva kluba niti približno ne meče puške v koruzo: "Moramo biti bolj kompaktni. Delam tisto, v kar verjamem. Gremo naprej. Če izgubimo, pač izgubimo."

Nogomet je čuden ...
"Trenutno v naši igri ni veliko pozitivnega. Ampak nogomet je čuden. Ta ekipa ima dovolj moči in sredstev, da se izkoplje iz tega položaja," je še dodal 40-letnik, za katerega je nedeljska tekma 7. kroga Serie A proti klubu z dna lestvice Atalanti dobila epske razsežnosti.

V Ligi prvakov zdaj kar dve tekmi z Realom
Kaj šele, da bi razmišljal o položaju v Ligi prvakov, kjer ga v prihodnjih dveh krogih čakata tekmi z madridskim Realom, ki tudi ob pomoči nekdaj prvega Milanovega zvezdnika Kakaja deluje ne kot dobro, temveč odlično naoljen stroj.

Pomembno je, da so priložnosti
Najbolj prestižni sredin obračun v Ligi prvakov na Allianz Areni med Bayernom in Juventusom se je kot edini končal brez zadetkov. To niti ne skrbi stratega Bavarcev Louisa van Gaala: "Če si bomo še naprej pripravljali takšne priložnosti, bomo slej ko prej tudi zadeli. Mislim, da je bil prvi polčas naš najboljši v tej sezoni." V Bayernovem zvezdniškem napadu prostora za vse ni. Luca Toni je bil zelo razočaran, ker po ozdravljeni ahilovi tetivi ni bil uvrščen v moštvo. Koliko časa bo manjkal Arjen Robben, ki si je poškodoval koleno, še ni znano.