Lionel Messi in Ousmane Dembele sta zrežirala novo zmago Barcelone. Foto: Reuters

Na Camp Nouu so gostitelji vse opravili že v prvem polčasu, ko je znova blestel Lionel Messi. V 10. minuti je njegov strel vratarju Rubenu Blancu še uspelo odbiti, Ousmane Dembele pa je žogo poslal v mrežo. Tik pred odmorom je Messi unovčil natančno podajo Jordija Albe. To je bil njegov šesti zadetek na zadnjih treh prvenstvenih tekmah. Najboljši strelec Primere division je dosegel že 15 zadetkov v letošnji sezoni.

Celta je na zadnjih štirih obiskih Camp Noua prejela kar 18 golov, tokrat pa jo je odnesla precej bolje. Na začetku drugega dela se je poškodoval njihov glavni adut Iago Aspas.

Antoine Griezmann je dosegel edini zadetek na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: Reuters

Griezmann odločil z bele točke
Madridski Atletico je na stadionu Wanda Metropolitano ugnal Espanyol z 1:0. Edini zadetek je dosegel Antoine Griezmann z bele točke v 56. minuti.

Sevilla z deseterico do točke v 91. minuti
Leganes, ki se bori za obstanek, je bil na pragu velike zmage. Mikel Vesga je v 5. minuti zadel z glavo. Ob odmoru je prišlo do prerivanja v predoru, ki vodi do garderob. Vezist Andaluzijcev Fran Vazquez je prejel rdeči karton, Gabriel Mercado pa jo je odnesel z rumenim. V gosti megli v drugem polčasu Sevilli ni uspelo izenačiti vse do 91. minute, ko je Roque Mesa poslal sijajen predložek pred vrata. Obramba Leganesa je pozabila na napadalca Wissama Ben Yedderja, ki je z glavo zagotovil Sevilli točko.

Madridski Real je v soboto osvojil svetovno klubsko prvenstvo, zato Villarreal na stadion Santiago Bernabeu prihaja 3. januarja.