Samuel Eto'o je zabil že 22 golov v letošnjem španskem prvenstvu. Foto: EPA
Santiago Canizares
Santiago Canizares je obranil strel Riquelmeja z enajstih metrov. Foto: EPA
Ronaldo
Ronaldo je Realu zagotovil točko. Foto: EPA

Gostje so na Camp Nouu začeli sanjsko. Mario Cotelo je sijajno zaposlil Nana, ki je z glavo poskrbel za hitro vodstvo gostov. Brez branilcev Rafaela Marqueza in Edmilsona je bila obramba Barce v začetnih minutah povsem neorganizirana, a Cotelo in Veljko Paunović nista bila zbrana pri zaključnih strelih. Katalonci so srečno izenačili. Podajo Giovannija van Bronckhorsta je podaljšal Ludovic Giuly, žogo pa je nespretno v lastno mrežo poslal Anibal Matellan.

Šov Eto'oja v drugem polčasu
V 52. minuti je akcijo začel Deco, ki je podal do Marka van Bommla. Nizozemec je našel Samuela Eto'oja, ki si je izmenjal dvojno podajo z Ludovicom Giulyjem, potem pa poslal žogo v mrežo. Tretji gol je bil prava mojstrovina Kamerunca, ki je po izjemni podaji Ronaldinha z zunanjim delom čevlja matiral nemočnega vratarja Luisa Garcio. Eto'o je letos zabil že 22 golov in prepričljivo vodi na lestvici strelcev.

Canizares rešil Valencio ...
Najbližja zasledovalca Barcelone Valencia in Real Madird sta iztržila le točko. Valencia je gostila Villarreal in povedla z golom Rubena Baraje, ki je mojstrsko izvedel prosti strel, žoga je končala v desnem zgornjem kotu. Po izključitvi Miguela Angela Angula so se gostje razigrali. Juan Riquelme je prodrl po levi strani in podal do Diega Forlana, ki je z bližine izenačil. Carlos Marchena je v 82. minuti v kazenskem prostoru igral z roko. Strel Riquelmeja z bele točke je vratar Santiago Canizares obranil.

... Ronaldo pa Reala
Ronaldo je v 92. minuti s strelom z 10 metrov zagotovil Realu točko v Zaragozi (1:1). Gostitelji, ki so kraljevi klub z zmago s 6:1 izločili iz španskega pokala, so povedli z golom Diega Milita. Osasuna je odpravila Real Sociedad z 2:0 in se prebila na 2. mesto. Presenečenju španske lige kvalifikacije za Ligo prvakov skoraj ne morejo več uiti. Dalibor Stevanovič (Real Sociedad) je celo tekmo sedel na klopi.