Portugalski reprezentant je ob koncu tekme proti Bilbau prejel rdeči karton. Foto: EPA
Dalibor Stevanovič (desno)
Dalibor Stevanovič je odigral prvi polčas na tekmi proti Espanyolu. Foto: EPA
Jose Mari
Jose Mari je na tekmi proti Villarrealu zapravil izjemno priložnost za zadetek. Foto: EPA

Barcelona je do 17. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih prišla, potem ko je po prvih 15 minutah zaostajala z 1:0. Hitro izvajanje kota je Franciscu Yesteju omogočilo natančen predložek, ki ga je s strelom z glavo v daljši kot gola Barceloninega vratarja Victorja Valdesa izkoristil visokorasli napadalec Fernando Llorente. Ronaldinho je izenačil iz enajstmetrovke, potem ko je gostujoči branilec Amorebieta v svojem kazenskem prostoru igral z roko.

Ob koncu tekme so se razvnele strasti na obeh straneh. Deco je zaradi preveč energične reakcije na provokacijo Joana Gurpegija prejel rdeči karton. Kamere so ujele tudi kamerunskega reprezentanta Samuela Eto'a, ki je pljunil v obraz gostujočega branilca Unaia Exposita, vendar je Eto'o ostal nekaznovan.

Uspešen je bil tudi največji tekmec Barcelone madridski Real, ki je s 4:2 premagal Sevillo. S tremi goli je po dolgem času zablestel Zinedine Zidane.

Stevanovič odigral polčas
Dalibor Stevanovič je s porazom debitiral na "svojem" stadionu v San Sebastianu. Mladi slovenski reprezentant je na tekmi proti Espanyolu odigral prvi polčas, nato pa ga je zamenjal danski napadalec Morten Skoubo, še ena Sociedadova okrepitev v zimskem prestopnem roku.

Espanyol je nato do zmage prišel ob koncu tekme, ko je občasni španski reprezentant Raul Tamudo dosegel jubilejni 100. zadetek v dresu katalonskega prvoligaša.

Nov spodrsljaj Osasune
Potem ko je v prvih krogih kazalo, da bo Osasuna resno konkurirala Barceloni v boju za prvo mesto, si je klub iz Pamplone po remiju v prejšnjem kolu tokrat privoščil poraz. Osasuna je izgubila na Mestalli proti tretjeuvrščeni Valencii, ki sta jo do zmage z 2:0 popeljala urugvajski vezist Mario Regueiro in nekdanji član Reala iz Zaragoze David Villa.

Valencia kljub zaostanku desetih točk za prvim mestom postaja edino moštvo, ki bi se lahko v nadaljevanju prvenstva enakovredno kosalo s katalonskim velikanom. Trener Quique Flores ima v nasprotju z Osasuno dovolj širok izbor igralcev, ki bi lahko prebrodilo težave ob poškodbah in kaznih v moštvu.

Dve veliki presenečenji
Trenutno zadnjeuvrščeno moštvo prvenstva Alaves je presenetilo Deportivo iz La Corune in s tremi točkami poskrbelo za uspešen debi novega trenerja Juana Olive na klopi baskovske ekipe. Za zmago z 2:0 je najbolj zaslužen avstralski napadalec John Aloisi, ki je v 21. minuti dosegel zadetek z glavo, nato pa podal še za drugi gol, ki ga je zabil Rodolfo Bodipo.

Racing iz Santanderja je z le devetimi igralci porazil Villarreal, pri katerem je Juan Roman Riquelme zapravil enajstmetrovko. Sicer so gledalci na tej tekmi videli kar tri rdeče kartone. Dva na strani Santanderja, za katera je poskrbel še en Argentinec v dresu "rumene podmornice" Juan Pablo Sorin. Slednjega sta grobo zrušila Alfaro in Pinillos.