Nogometaši Barcelone so v Santanderju z golom Lionela Messija povedli že v 4. minuti srečanja. Foto: EPA
David Villa
David Villa se je že na svojem ligaškem prvencu v rdeče-modrem dresu vpisal med strelce. Foto: EPA
José Mourinho
José Mourinho bo svoj ligaški prvenec z Realom najbrž hitro pozabil. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je proti Mallorci streljal s slepimi naboji. Foto: EPA
nogometaši Seville
Sevilla zaseda vrh prvenstvene lestvice. Foto: EPA

V španskem prvenstvu se vselej govori le o dveh klubih - madridskem Realu in Barceloni. Oba kluba imata na Pirenejskem polotoku v nogometu pravzaprav že monopol, zato so mnogi prepričani, da bo naslov prvaka osvojila ena izmed teh dveh ekip. Po 1. krogu kaže bolje Kataloncem ...

Vabljeni k branju:
- Tilen Jamnik: napoved sezone

Hladen tuš že v 4. minuti
Ekipa Santanderja, ki že vrsto let lovi zmago nad Barcelono, je upala na ugoden izid, a je hladen tuš doživela že v 4. minuti, ko je po izvrstni globinski podaji Andresa Inieste domačega vratarja Toña mojstrsko premagal Lionel Messi. Katalonci so ves čas prežali na napake gostiteljev, s hitrimi podajami so v ogenj vsakič znova pošiljali Messija in poletno okrepitev Davida Villo. Prav ta naveza je v 17. minuti skoraj podvojila vodstvo, a je v zadnjem trenutku posredoval Toño. Po dobre pol ure igre se je domača mreža zatresla še drugič - po vratarjevem izbijanju iz kazenskega prostora je žogo "iz prve" v gol poslal Iniesta in popolnoma utišal Sardinero.
Villa do prvenca v drugem polčasu
Takoj po zadetku je glavni sodnik Carlos Delgado Ferreiro dosodil enajstmetrovko v korist domačih, ki pa je niso izkoristili. Victor Valdes je s parado strel Mohameda Tchiteja odbil prek vratnice v kot. Tik pred koncem prvega polčasa je Villa zadel svoj prvi zadetek za Barcelono, vendar ta zaradi domnevnega prepovedanega položaja ni obveljal. V nadaljevanju se je igra precej umirila, ekipi sta bíli taktičen boj predvsem na sredini igrišča, streli na vrata so bili redki. Eden izmed štirih strelov Barcelone v drugem polčasu pa je vendarle končal v mreži. Po dobri uri igre je Dani Alves z natančnim predložkom v kazenskem prostoru našel Villo, ki je žogo z glavo hladnokrvno poslal v gol in postavil končni izid 0:3.

Mallorca kraljevemu klubu dostojen tekmec
Madridski Real je gostoval pri Mallorci, ki se je kraljevemu klubu celotno srečanje dostojno upirala. V 14. minuti je po hitri podaji Gonzala Higuaina za las stičišče vratnice in prečke zgrešil Cristiano Ronaldo, dve minuti pozneje je njegov strel z razdalje ubranil Dudu Aouate. V prvem polčasu je gostiteljem še najbolj pretil Higuain, ki je z odličnimi prodori izigraval domačo obrambo, do zaključnega strela pa ni prišel. Real je bil zaradi dobro postavljene obrambe nasprotnika prisiljen streljati z razdalje, od koder je bil nenatančen. Na drugi strani je najlepšo priložnost v 41. minuti zapravil Gonzalo Castro, ki je z roba kazenskega prostora meril previsoko.

Strahovit pritisk v drugem polčasu
V nadaljevanju se je razmerje moči preselilo na stran Reala, ki je na vrata Aouateja sprožil 11 strelov, a brez uspeha. Zadnjih 10 minut je bilo peklenskih. V 84. minuti se je po izvrstni podaji Ronalda Higuain znašel povsem sam pred domačim vratarjem, a je žogo ustrelil v njegovo naročje. Dve minuti pozneje je sledila nemška akcija: po predložku Mesuta Özila je z glavo ustrelil Sami Khedira in žogo poslal čez gol. Pritisk je bil iz minute v minuto hujši, Mallorca je z zadnjimi močmi odbijala napade. Zadnji vlak za "beli balet" je odpeljal v 91. minuti, ko je izvrstno priložnost za minimalno zmago in posledično vse 3 točke zapravil Karim Benzema.