Andres Iniesta v objemu Samuela Eto'oja. Foto: Reuters
Visoki gost v Barceloni - Diego Armando Maradona. Foto: EPA
Arjen Robben
Veselje Arjena Robbena (levo) po zadetku. Foto: EPA
Juande Ramos
Real se s Juandejem Ramosom na klopi počasi prebuja. Foto: Reuters

Barca je tekmo 17. kroga španskega prvenstva proti Mallorci v svoj prid odločila šele v zadnje četrt ure. Semafor na Camp Nouu je na koncu kazal izid 3:1. Začelo se je precej slabše za ljubitelje katalonskega ponosa. Komaj sta svoj položaj na tribuni zasedla Diego Armando Maradona in Lionel Messi (iz Argentine se je vrnil pozno, zato ni igral), so gostje, ki so na dnu lestvice, povedli z 1:0. V 15. minuti je zadel Aritz Aduriz, potem ko je na sredini igrišča ukradel žogo Yayi Toureju, se znebil branilca Victorja Sancheza in poslal žogo v mrežo prek Victorja Valdesa.

Sporen zadetek za 2:1
Po pol ure igre je z lepim diagonalnim strelom izenačil Thierry Henry, ki se je devetič letos vpisal med strelce. V drugem polčasu je Pep Guardiola na igrišče poslal Andresa Iniesto, ta pa se mu je po dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe oddolžil z golom za 2:1 v 75. minuti. Zadetek je sicer sprožil veliko polemik, saj sta bila tako Iniesta kot podajalec Eidur Gudjohnsen bržkone v nedovoljenem položaju. V sodnikovem podaljšku je končni izid postavil Toure po sijajnem prodoru v kazenskem prostoru.

Robben in Casillas junaka v Madridu
Real je doma pričakal Villarreal in ga ugnal z 1:0. Mož odločitve je bil v 32. minuti Arjen Robben, ki je na desni strani prodrl proti kazenskemu prostoru, osmešil nekaj branilcev in žogo poslal v zgornji desni kot nemočnega vratarja Diega Lopeza. Izvrstni Nizozemec je imel prvo priložnost že v 12. minuti, ko je žoga po njegovem strelu pristala v prečki.

V prvem polčasu je bil Real boljši, v nadaljevanju pa se je razmerje sil obrnilo. Najbolj nevarna sta bila Joseba Llorente in Giuseppe Rossi. Italijan je v 71. minuti lepo meril z glavo, vendar je razpoloženi Iker Casillas še lepše ubranil njegov strel in z izjemnim refleksom žogo poslal čez prečko. V končnici je imel v odprti tekmi nove priložnosti tudi Real, a je ostalo pri 1:0.

Diarra navdušil, Huntelaar malo manj
Na Santiagu Bernabeuu sta se prvič predstavila tudi Lassana Diarra in Klaas Jan Huntelaar. Prvi je navdušil in naredil le eno napako, po kateri bi Llorente na začetku drugega polčasa kmalu izenačil, drugi pa ni bil najbolje razpoložen in je zelenico moral zapustiti že v 55. minuti.

Pandiani šokiral Sevillo
Barcelona ima na lestvici še naprej 12 točk prednosti pred Realom, pred najbližjo zasledovalko Valencio (s 3:1 je bila boljša od Atletica Madrid) pa eno manj. Drugo mesto je izgubila Sevilla, ki je le remizirala proti zadnjeuvrščeni Osasuni (1:1). Andaluzijcem je dve točki pred nosom (beri: v zadnji minuti!) speljal Walter Pandiani.

17. krog:
BARCELONA
- MALLORCA 3:1 (1:1)
Henry 31., Iniesta 75., Toure 92.; Aduriz 15.

Villa 34./11-m, Silva 39., 69.; Forlan 45./11-m

RECERATIVO HUELVA - NUMANCIA 3:1 (1:0) Fuego 18., Camunas 46., Aitor 61.; Brit 90.
Barkero (16.) in Brit (53./oba Numancia) sta zastreljala 11-metrovki.

ATHLETIC BILBAO - ESPANYOL 1:1 (0:1)