Ludovic Giuly je ušel Diegu Rivasu in podal za edini zadetek na tekmi. Foto: EPA
Ernesto Chevanton in Iker Casillas
Iker Casillas je le nemočno opazoval izjemni zadetek Ernesta Chevantona. Foto: EPA

Camp Nou je v boju z letos obupno slabim Sociedadom dolgo trepetal za nov komplet točk. Da so te ostale doma je poskrbel kdo drug kot Ronaldinho, ki je edini zadetek dosegel po uri igre. Brazilski vezist je ob koncu sezone spet v izjemni formi. Po podaji Ludovica Giulyja se je veselil že 11. zadetka v sezoni.

Tik ob koncu tekme je brazilski branilec Silvinho v petih minutah prejel dva rumena kartona in predčasno odšel pod prho. Tik pred koncem tekme so imeli gostje po udarcu z glavo Gaizke Garitana izjemno priložnost za točko, a je Victor Valdes z refleksom strel ubranil. Real Sociedad je edina ekipa, ki je po 14. krogih še vedno brez zmage.

Sevilla letos misli resno
V derbiju kroga je Sevilla na svojem stadionu z 2:1 ugnala madridski Real in za Barcelono zaostaja le dve točki, Real pa še dve več. Igralci iz prestolnice so povedli v 12. minuti, ko je s prostega strela z izjemno natančnim udarcem zadel nekdanji angleški reprezentant David Beckham. Gostitelji so izenačili že štiri minute kasneje, ko je zadel Frederic Kanoute. Luis Fabiano je najprej zadel prečko, žoga se je odbila do Malijca, ki je dosegel 11. zadetek v sezoni.

V drugem polčasu je Ruud van Nistelrooy pripravil sijajno priložnost Ronaldu, a je bil vratar Andres Palop na pravem mestu. Odločitev je padla v 77. minuti, ko je po udarcu s škarjicami zadel Urugvajec Ernesto Chevanton. Sevilla na svojem Sanchezu Pizjuanu letos ni oddala niti ene točke.