Lionel Messi je odgovoril na izziv Athletica in Cristiana Ronalda ter v 91. minuti tekme na stadionu San Mames dosegel 14. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel svoj 11., 12. in 13. zadetek letošnje sezone La Lige. Foto: Reuters
Real je zadnje čase v izjemni formi, saj je (v vseh tekmovanjih) zmagal desetič zapored. Foto: EPA
Athletic Bilbao
Veselje nogometašev Athletica Bilbaa po vodilnem zadetku Anderja Herrere. Foto: EPA
Prvič po skoraj 50 letih je Valencia pri Levanteju igrala v trenutku, ko je na lestvici uvrščena slabše od mestnega tekmeca, vendar je to "nerodnost" popravila z zmago 0:2 in je na lestvici zdaj točko pred Levantejem. Foto: Reuters

Ronaldo, ki je v četrtek dobil zlati čevelj za najboljšega strelca lanske sezone v Evropi, je v 23. minuti po podaji Angela Di Marie dosegel uvodni gol na tekmi. V 54. minuti je zadel z bele točke, nato pa z glavo dosegel nov hat-trick in se s 13 goli z Messijem začasno izenačil na vrhu lestvice strelcev La Lige.

Poškodba Argentinca
Oslabljena Osasuna je na tekmi, ki se je začela že ob 12. uri, od 54. minute igrala z 10 igralci, zato je imel Real še več prostora v napadu, kar je izkoristil rezervist Karim Benzema z dvema zadetkoma. Francoski napadalec je zamenjal poškodovanega Di Mario, ki je pripravil prve tri zadetke.

Athletic dvakrat vodil
Barcelona je v Bilbau remizirala z 2:2. V izjemno zanimivem prvem polčasu je na zelo razmočenem igrišču v 20. minuti Baske povedel v vodstvo Ander Herrera z izvrstnim strelom z roba kazenskega prostora. Štiri minute pozneje je z glavo izenačil Cesc Fabregas po predložku Erica Abidala.
V drugem delu je bil ritem slabši, a končnica je vendarle postregla z dramatičnim razpletom. V 80. minuti se je namreč velika napaka najprej primerila gostujoči obrambi. Po strelu iz kota je Abidal pred vrati slabo izbil žogo, ta pa se je od Fernanda Llorenteja, ki je stal pred njim, s pomočjo Gerarda Piqueja odbila za črto.
Barca, ki predtem na zadnjih devetih tekmah ni prejela niti enega zadetka, je nato pritisnila in v sodnikovem podaljšku le prišla do točke. Proti vratom je potegnil Messi in podal Andresu Iniesti, po strelu slednjega in zmedi nespretnih domačih branilcev, ki se niso mogli dogovoriti, kdo bo izbil žogo pred vratarjem, pa je ta znova prišla do Argentinca, ki jo je poslal v mrežo. Tedaj je imela Barcelona na zelenici igralca več, saj je bil minuto predtem zaradi drugega rumenega kartona izključen Fernando Amorebieta.
Na vrhu lestvice ima Real zdaj tri točke prednosti pred Katalonci.

Levante klonil drugič zapored
V soboto je Levante, ki je imenitno začel sezono in bil tudi na vrhu španske lige, izgubil drugič zapored. V živčnem mestnem derbiju (sodnik je do polčasa pokazal pet rumenih kartonov) je bila Valencia boljša z 0:2. V prvem polčasu je avtogol dosegel Javi Venta, v 50. minuti pa je končni izid iz prostega strela postavil Tino Costa. Vratar Gustavo Munua je napačno ocenil žogo.

"Čestitam Valencii, igrala je dobro, težko pa se je sprijazniti z dobljenima zadetkoma, posebej z drugim," je povedal trener Levanteja Juan Ignacio Martinez.