Ronaldinho se je s soigralci iskreno veselil drugega zaporednega naslova. Foto: Reuters
Frank Rijkaard
Trener Barcelone je bil ob novem naslovu presrečen. Foto: Reuters
Igralci Mallorce
Juan Arango se je s soigralci veselil prvega zadetka v Valencijini mreži. Foto: Reuters

Ne glede na to, kaj porečejo največji tekmeci iz Madrida, je Barca spet vladala v La Ligi. Imajo z naskokom najboljši napad (dosegli so kar 14 golov več od druge najučinkovitejše ekipe), naslov pa so si zagotovili že dva kroga pred koncem ob Valencijinem porazu, a vseeno po šestih letih slavili v Vigu (1:0) s 25. golom Samuela Eto'oja.

Ta ekipa ustvarja zgodovino
Predsednik Barcelone Joan Laporta je po tekmi povedal: "To je najpomembnejša nagrada za naš klub, saj smo trdo delali in igrali skozi celo sezono. Zdaj se lahko proti finalu Lige prvakov obrnemo precej bolj mirno. Ta ekipa ustvarja zgodovino."

Potem ko so si Katalonci podjarmili španski nogometni svet, pa nameravajo obogatiti svojo vitrino še z drugim naslovom evropskega prvaka po letu 1992. Bo Ronaldinhu in druščini 17. maja uspelo?

Doni zadel za Valencijin poraz
Valencia se je od že tako minimalnih možnosti za osvojitev naslova poslovila z izgubo točk pri Mallorci. Ekipa Gregoria Manzana, ki ji grozi izpad iz lige, je bila za napadalen pristop nagrajena v 9. minuti, ko je Juan Arango izkoristil prodor Victorja in žogo poslal v gol mimo Santiaga Canizaresa.

Po strelu Miguela Angula v 17. minuti z dvanajstih metov je Valencia izenačila. Nekdanji italijanski reprezentant Cristiano Doni je otoškemu klubu zagotovil tri vitalne točke z volejem po podaji Davida Cortesa.

Alaves je z zmago prav tako obdržal upe na obstanek v ligi, saj je ugnal Betis z 2:0, medtem ko je Athletic Bilbao 1:0 premagal Zaragozo. Real iz Madrida v četrtek gostuje pri Santanderju.