Jacek Krzynovek je prvi načel mrežo Ikerja Cassilasa.
Kri na obrazu Andersa Friska priča, da je Šveda zadel trd objekt.
Pavel Nedved (Juventus) v dvoboju za žogo z Anthonyjem Obodaijem (Ayax).
Po prekršku Johna Pantsila nad Ze Robertom sodniku res ni bilo težko pokazati na strel z 11 metrov.
Ruud van Nistelrooy se je po operaciji uspešno vrnil na nogometna igrišča. V Lyonu je dosegel dva zadetka.
Van Hooijdonk je dosegel edini zadetek na srečanju med Fenerbahčejem in Sparto.
Milan Baroš je takole zadel drugi zadetek za Liverpool.
Igralcem Deportiva (na sliki Jorge Andrade) in Olympiacosa (na sliki Leroklis Stoltidis) ni uspelo zatresti nasprotnikove mreže.

Liverpool se je po enem letu odsotnosti v elito vrnil z zmago nad Monacom, Juventus je z golom Nedveda slavil v Amsterdamu. V Rimu so gledalci zaradi poškodbe sodnika Andersa Friska videli le en polčas. Bayern je v Tel Avivu slavil šele po uspešno izvedeni enajstmetrovki, Fenerbahče pa je z 1:0 premagal Sparto. Točke so si razdelili Lyon in Manchester ter Deportivo in Olympiacos.

Bayer se je znesel nad "belim baletom"
V ponovitvi finala Lige prvakov izpred dveh let je Bayer povsem nadigral "zvezdniški" Real in iz minute v minuto nizal lepe priložnosti. Španska obramba je popustila v 39. minuti, ko je žoga po kotu prišla do Jacka Krzynowka, ta je s 30 metrov poslal pravo bombo, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Nemci so vodstvo povišali že v 50. minuti, ko je za drugi evrogol na tekmi poskrbel Brazilec Franca. Agonija igralcev v belem se je nadaljevala v 57. minuti, ko je Dimitar Berbatov izkoristil začetniško napako branilca Walterja Samuela.

Zaradi poškodbe Friska le en polčas
V drugi tekmi skupine B so gledalci v Rimu videli le en polčas, v katerem pa so prevladovali igralci Dinama iz Kijeva. Ukrajinci so navijače Rome utišali v 29. minuti, ko je Goran Gavrančić mojstrsko zadel s prostega strela. Ob koncu prvega dela so domači po izključitvi Philippa Mexesa zaradi prerivanja z Marisom Verpakovskisom ostali le z desetimi igralci. Mexesa so soigralci komaj zaustavili, da ni fizično obračunal s sodnikom, le trenutek za tem pa je s tribun priletel vžigalnik, ki je Andersa Friska zadel v glavo. Sodnik je padel na tla in po nekaj minutah krvaveč zapustil stadion. Igralci se niso več vrnili na igrišče, Uefa pa je tekmo uro pozneje odpovedala.

V Areni nezanimiva igra
Favorita skupine C sta v prvem krogu pobrala vse tri točke. V amsterdamski Areni so domači začeli silovito, saj je Wesley Sonck s 25 metrov stresel okvir Juventusovih vrat. Stara dama je hitro vzpostavila ravnotežje in povsem omrtvila igro. Odločitev je padla v 42. minuti, ko sta Alessandro Del Piero in Mauro Camoranesi izigrala domačo obrambo, piko na i pa je z izjemnim strelom z 12 metrov postavil Čeh Pavel Nedved. Ta je v 64. minuti zaradi lažje poškodbe zapustil igrišče. Tudi drugi polčas ni navdušil gledalcev.

Pokvarjen izraelski praznik
Bayern München se iz Tel Aviva vrača z vsemi točkami in je tako pokvaril prvenec Maccabija Tel Aviva v Ligi prvakov. Odločitev je padla v 64. minuti, ko je John Pantsil v kazenskem prostoru z grobim prekrškom pokosil Ze Roberta. Roy Makaay je priložnost z bele točke suvereno pretvoril v gol. V Izraelu sicer praznujejo židovsko novo leto, obe moštvi sta zato želeli prestaviti srečanje, a je Uefa prošnjo zavrnila.

Lepotica v Lyonu
Ena najlepših tekem je bila gotovo v Lyonu, ki je z Manchester Unitedom igral 2:2. Gostitelji so povedli v 35. minuti, ko je gostujoči vratar Tim Howard slabo posredoval pri prostem strelu, Brazilec Cris pa je odbitek zlahka preusmeril v mrežo. Francozi so vodstvo podvojili le nekaj sekund pred koncem polčasa, ko je Pierre-Alain Frau zadel po prelepo izvedenem protinapadu. Rdeče vrage je do točke popeljal povratnik po poškodbi, Ruud van Nistelrooy, ki je izid v vsega petih minutah izenačil. Najprej je zadel z glavo, v 61. minuti pa z desnico. Za oba zadetka je podal Portugalec Cristiano Ronaldo. 28-letni van Nistelrooy je tako dosegel 28. in 29. gol za Rdeče vrage v evropskih tekmovanjih in s tem prehitel legendarnega Dennisa Lawa.

Nizozemski veteran za tri točke
Turški prvak Fenerbahče je proti Sparti Praga zmagal z zadetkom Pierra van Hooijdonka. Varovanci nemškega stratega Christiana Dauma v drugem polčasu niso pokazali kaj prida, a je bil zadetek Nizozemca dovolj, da so Turki prekinili niz sedmih zaporednih porazov v Ligi prvakov. Fenerbahče si neslavni rekord sicer deli z Bayerjem in Spartakom iz Moskve.

Sijajna vrnitev Liverpoola
Liverpool se je po letu dni vrnil v Ligo prvakov in zlahka pokoril Monaco. Varovanci Rafe Beniteza so povedli v 22. minuti, ko je Djibril Cisse zaključil šolsko izvedeno akcijo. V igri brez večjih priložnosti je angleško moštvo z največ trofejami do zmage prišlo v 85. minuti, ko se je češki biser Milan Baroš poigral z obrambo evropskih podprvakov. Baroš je v igro sicer vstopil šele v 70. minuti in hitro upravičil priložnost. Monaco je bil sicer daleč od lanske forme, ko si je skoraj podredil Evropo.

Dolgočasna igra v La Coruni
V drugi tekmi skupini A sta se Deportivo in Olympiacos v La Coruni razšla brez zadetkov. Španski predstavnik je po slabem štartu v državnem prvenstvu (v dveh tekmah le točka) slabo igro prikazal tudi v najelitnejšem klubskem tekmovanju. S točko so gotovo bolj zadovoljni v grškem taboru, saj je Olympiacos prekinil serijo osmih zaporednih porazov na gostujočih zelenicah v Ligi prvakov.