Wesley Sneijder je kljub poznemu prihodu v klub že prva violina Reala Madrida. Foto: EPA
Daniel Alves in Aitor polagata cvetje
Nogometaši so pred začetkom označili mesto, kjer je med srečanjem z Getafejem obležal nesrečni Antonio Puerto. Foto: EPA
Podoba Antonio Puerta na tribunah
Antonio Puerta je bil otrok Seville, zato navijači obljubljajo, da ne bodo pozabili nanj. Foto: EPA
Thierry Henry, Javi Garcia, Walter Pandiani
Thierry Henry se tudi v Osasuni ni vpisal med strelce. Foto: EPA

Po bleščeči zmagi nad Villerrealom (5:0) se je moral kraljevi balet krepko potruditi za skalp novinca med elito. V enem redkih napadov gostiteljev v prvem polčasu je po ubranjenemu strelu Raula zadel Saviola, kar je prvi zadetek nekdanjega napadalca Barcelone v belem dresu. Po izključitvi Crusata je na 2:0 iz prostega strela s svojim četrtim ligaškim golom povišal Wesley Sneijder. Gostje so prek Ucheja znižali in kljub 10 možem resno grozili z izenačenjem. Vse dvome o zmagovalce je dve minuti pred koncem z lepim lobom razblinil Gonzalo Higuain.

Sevillo nosi duh Antonia Puerte
V obračunu dveh andaluzijskih moštev je Sevilla v privlačni tekmi razbila Recreativo s 4:1, kljub temu da je Aleksander Keržakov zgrešil enajstmetrovko. Ob številnih priložnostih so odločale razpoloženost napadalcev in izjemne podaje Daniela Alvesa. Tekma na Sanchez Pizjuanu je bila prva po tragični smrti Antonia Puerte, ki so se ga tako navijači kot igralci spominjali od začetku do konca tekme.

Ilič igral, izgubil in bil opomnjen
Zapravljivi Atletico Madrid je pri Murcii le remiziral (1:1) in je še naprej brez zmage. Rumena podmornica je po zaslugi uspešnega prostega strela Nihata v zaključnih minutah prišla do dragocenega plena na Mallorci. Gostiteljem so v sodnikovem podaljšku razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja, ki pa ga najverjetneje sploh ni bilo. Valencia je Valladolid strla šele v zadnji minuti, ko je zadel Silva (2:1). Betis Branka Iliča, ki je odigral celotno srečanje in prejel rumeni karton, je klonil v La Coruni (1:0).

Barcelona za Realom zaostaja že za 4 točke. V Osasuni brez Lionela Messija in Samuela Eto'oja ni šlo. Največjo priložnost za zmago gostiteljev je zapravil Javier Portillo, pri Kataloncih pa je bil blizu Thierry Henry, ki je v 53. minuti močno streljal, a je so branilci odbili žogo s črte.