Antonio Cassano je hitro dokazal, da je vreden zaupanja. Foto: EPA
Ronaldinho je zaplesal že v 3. minuti. Foto: EPA

Madridski Real je z 2:1 premagal Atletica, Barcelona pa s 3:2 Deportivo. Razlika med večnima tekmecema je tako še naprej velikih deset točk v korist vodilnih Kataloncev. Real je zdaj z istim številom točk kot Valencia - proti zadnji Malagi je izvlekla le 0:0 - drugi.

Cassano hitro zatresel mrežo
Antonio Cassano je že v 4. minuti upravičil zaupanje trenerja, ki ga je v domačem prvenstvu prvič uvrstil v začetno postavo. Akcijo je pripravil Roberto Carlos, italijanski napadalec pa je bil natančen z glavo. Tudi v nadaljevanju je Cassano begal gostujočo obrambo in dokazal, da je trenutno boljši izbor kot Ronaldo.

Raulov okrogli jubilej
Atletico je izenačil v 33. minuti, potem ko je Mateja Kežman vratarja Ikarja Casillasa ujel na napačni nogi. Končni izid je še pred polčasom postavil Julio Baptista. To je bila sijajna bliskovita akcija na desni. Zinedine Zidane do Davida Beckhama, ki poda pred gol, kjer je bil na mestu Baptista. V drugem polčasu je Cassana zamenjal Raul in statistiko nastopov v Primeri Division zaokrožil na 400.

Eto'o z novim golom prinesel novo zmago
Tudi Barcelona je odlično začela in po prostem strelu Ronaldinha povedla v 3. minuti, vendar nato gostom iz La Corune dovolila, da po golih branilcev Juanmaja in Jorgeja Andrade povedejo. Preobrat sta zrežirala Henrik Larsson (mojstrski gol z glavo) in prvi strelec lige Samuel Eto'o. 19. gol sezone je dosegel po strelu Ronaldinha s kota in tako je generalka pred povratno tekmo osmine finala Lige prvakov proti Chelseaju povsem uspela.