Didier Drogba je na atraktiven način Chelsea popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Frank Lampard in Christine Bleakley.
Poškodvani vezist Chelseaja Frank Lampard je na tribunah Stamford Bridgea užival s svojo punco Christine Bleakley. Foto: Reuters
Adam Johnson
Adam Johnson je odločil tekmo proti Newcastle Unitedu in Manchester City dvignil na 2. mesto prvenstvene lestvice. Foto: Reuters
Hatem Ben Arfa
Nigel De Jong je v Manchestru zlomil nogo Hatemu Ben Arfi, ki so ga takole odnesli z igrišča. Foto: EPA
Fernando Torres
Liverpool je v globoki krizi. Zagotovo se bo ta še poglobila, če bo poškodba Fernanda Torresa, ki je moral tekmo proti Blackpoolu zapustiti že v 9. minuti, izkazala za hudo. Foto: EPA
Jordan Henderson in Rafael Da Silva
Po priznanju Alexa Fergusona je bil Man United slabši naspronik na tekmi v Sunderlandu, ki pa ni znal izkoristiti svojih priložnosti. Foto: EPA

Arsenal je derbi začel silovito in si že v uvodnih minutah pripravil dve izjemni priložnosti. Po predložku Bakaryja Sagnaja je že v 1. minuti iz neposredne bližine zapretil Marouane Chamakh, minuto kasneje je žogo z glavo čez gol poslal še Laurent Koscielny. Chelsea je začetni nalet topničarjev preživel, a gostujoči pritisk ni pojenjal. V 29. minuti je Andrej Aršavin ogrel dlani Petra Čecha, tri minute kasneje je proti vratom modrih ustrelil še Samir Nasri. Chelseajeve priložnosti so bile redke, a je kljub vsemu aktualni angleški prvak v 39. minuti povedel. Na atraktiven način s peto je ob bližnji vratnici Lukasza Fabianskega premagal vselej nevarni Didier Drogba.

Alexov projektil razblinil Wengerjeve upe
V nadaljevanju so nogometaši Arsenala na zelenici popolnoma dominirali in ves čas pritiskali na domačo obrambo, ki je z zadnjimi atomi moči (u)branila minimalno vodstvo. Chelsea je napadal predvsem iz protinapada, v 61. minuti je prazno mrežo, potem ko je že preigral gostujočega vratarja, zgrešil Nicolas Anelka. V 85. minuti pa je branilec Alex poskrbel za dogodek dneva, potem ko je dosegel zadetek s prostega strela, ob katerem Fabianski ni imel niti najmanjših možnosti. Po dvojnem vodstvu je zbranost topničarjev malce padla, varovanci Carla Ancelottija pa so tekmo mirno pripeljali do konca in se le še utrdili na prvem mestu angleške lestvice.

Sunderland ustavil rdeče vrage
Na stadionu luči v Sunderlandu so rdeče-beli uspeli zaustaviti Manchester United, ki je proti varovancem Stevea Brucea iztržil zgolj točko. V prvem polčasu so bili domači bistveno boljši nasrpotnik. Že v 16. minuti je izjemno priložnost zapravil Lee Cattermole, v 37. minuti je Boudewijn Zenden zadel celo okvir vrat. V drugem polčasu se je pritisk Sunderlanda nadaljeval, varovanci Alexa Fergusona pa so prvi strel v okvir vrat poslali v 77. minuti, ko je iznenada ustrelil Luis Nani. Dimitar Berbatov je pet minut kasneje žogo poslal mimo leve vratarjeve vratnice, zadnja velika priložnost na tekmi pa je pripadla Nemanji Vidiću, a je domača obramba njegov strel z glavo uspela odbiti. Ostalo je pri deljenju točk.

Liverpool tone globlje in globlje
Rdeči z Anfielda, ki so sezono začeli izrazito slabo, so doživeli še en boleč poraz. Pred domačim občinstvom jih je z 1:2 porazil Blackpool, že v 9. minuti pa je moral z igrišča zaradi poškodbe Fernando Torres. Gostje so ves čas vršili pritisk na domača vrata, v 28. minuti pa so tudi z bele točke tudi povedli. Tik pred koncem prvega polčasa so oranžni vodstvo podvojili, vratarja Joséja Reino je premagal Luke Varney. V nadaljevanju se je Liverpool odprl in močno pritisnil ter v 53. minuti rezultat znižali na 1:2. Z glavo je bil natančen Sotirios Kyrgiakos. Do konca tekme so varovanci Roya Hodgsona želeli rezultat izenačiti, a jim je zmanjkalo časa. S tem so vknjižili še tretji poraz v letošnji sezoni.