Leo Messi je igrišče zapustil v velikih bolečinah na nosilih. Foto: Reuters
Lionel Messi
Za Lea Messija se je derbi končal v sodnikovem podaljšku po grobem posredovanju Tomaša Ujfalušija. Foto: Reuters
Lionel Messi, Raul Garcia
Lionel Messi je dosegel v 13. minuti prvi gol za Barcelono, Raul Garcia pa je 12 minut kasneje izenačil. Foto: Reuters
Raul Garcia, Atletico Madrid
Raul Garcia je v 25. minuti izkoristil napako Barcelonine obrambe. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je bil strelec odločilnega zadetka na stadionu Anoeta. Foto: Reuters
Angel Di Maria
Argentinec Angel Di Maria je zadel v 51. minuti. Foto: Reuters

Poln izkupiček na stadionu, kjer Pep Guardiola kot trener še ni slavil, so Katalonci drago plačali. Povsem ob koncu je Lea Messija grobo zaustavil Tomaš Ujfaluši. Argentinca so na nosilih odnesli z zelenice. Barca je bila boljša v prvem polčasu, v drugem so močno pritisnili gostitelji, a so si številne priložnosti priigrali tudi nogometaši Barcelone, vendar je bil izjemno razpoložen v vratih Madridčanov David de Gea.
Villa v vratnico, Messi v polno
Po nekaj več kot petih minutah igre so gostje prevzeli pobudo. Veliko priložnost so si priigrali
v 13. minuti. Messi je podal v prazen prostor, sam se je v protinapadu pred de Geo znašel David Villa, a je strel "El Guaja" vratar Atletica s konico prstov preusmeril v vratnico. Le nekaj sekund pozneje je v kazenskem prostoru Messiju lepo podal Pedro Rodriguez, Argentincu pa je s strelom v daljši vratarjev kot uspelo kronati premoč Barce.
Dvanajst minut so "Colchonerosi"potrebovali za izenačenje. Izkoristili so svojo prvo pravo priložnost. S kota je lepo podal Simao Sabrosa, Victor Valdes je šel "v prazno", zamudil je tudi Gerard Pique, Raul Garcia pa je bil najvišji v skoku in je z glavo poslal žogo v gostujočo mrežo.
Pique popravil svojo napako
Osrednji branilec Barcelone se je oddolžil na začetku 33. minute. Messi je podal s kota, Pique je ob neodločnem Diegu Godinu sprejel žogo s prsmi in z diagonalnim strelom poslal okroglo usnje v desni spodnji kot vrat de Gee.
Izjemne obrambe mladega de Gee
Po uvodnem pritisku domačih nogometašev se je v 50. minuti izjemno izkazal de Gea. Najprej je z odlično parado ubranil strel Xavija Hernandeza, ki je streljal z voleja, nato pa še močan poskus Pedra.
Barca zdržala pritisk Atletica
Sledili so številni nevarni napadi Atletica. Kataloncem se je le uspelo obraniti, nato pa je imel dve veliki priložnosti Villa. V 73. minuti je po preigravanju ostal sam, a streljal prek vrat, nato pa je poskusil še z močnim strelom z razdalje, a se je znova izkazal razpoloženi de Gea.
Deset minut pred koncem je po lepi podaji Simaa s prostega strela nekoliko premalo natančno streljal Jose Antonio Reyes. Sledil je močan pritisk Atletica, v 86. minuti pa se je velika priložnost ponudila Messiju, a je bil de Gea znova na mestu.
V sodnikovem dodatku je Ujfaluši napravil prekršek nad Messijem. Češki branilec si je za posredovanje prislužil drugi rumeni karton, prvega zvezdnika Barcelone pa so v velikih bolečinah na nosilih odnesli z igrišča.
Ronaldo s prostega strela za zmago Reala
Cristiano Ronaldo je madridskemu Realu v gosteh pri Real Sociedadu zagotovil zmago z 1:2, vendar je tudi Jose Mourinho priznal, da bi si tekmec zaslužil točko.

Ronaldo je v 74. minuti tekme 3. kroga španskega prvenstva izvajal prosti strel. Žoga je v živem zidu zadela njegovega soigralca Pepeja in končala v mreži. Prvi gol je Real dosegel po mojstrski akciji Angela di Marie, ki je z roba kazenskega prostora natančno streljal v dolgi kot vrat Claudia Brava. Oba strelca sta se s tem odkupila za vrsto zgrešenih priložnosti na sredini tekmi Lige prvakov proti Ajaxu. Ronalda so takrat spremljali tudi žvižgi s tribun Santiaga Bernabeu.

"Bili so boljši v prvem polčasu, mi v drugem. Mislim, da bi bil remi najbolj pošten," je povedal Jose Mourinho, ki je v 84. minuti ponorel zaradi napake obrambe, po kateri je Iker Casillas z golove črte zbil žogo v kot. Pognal se je s svojega sedeža in besno vrgel ob tla plastenko vode. Karizmatični trener kraljevega kluba je igral s podobno ekipo kot v sredo, le Sergio Ramos se je po poškodbi vrnil.

Po tekmi je bila za novinarje zanimiva tudi vroča tema - Mourinhov začasen prevzem selektorskega mesta pri reprezentanci Portugalske. Tamkajšnja nogometna zveza bi uspešnega trenerja rada videla na klopi na tekmah kvalifikacij za evropsko prvenstvo proti Danski (8. oktobra) in Islandiji (12. oktobra), vendar Real o tem noče nič slišati "Ne razumem, zakaj mi Real ne pusti voditi Portugalske, če takrat v Madridu ne bom imel česa početi. Devet dni bom na počitnicah, medtem pa bodo potekale reprezentančne tekme!"