Josip Tadić je zabil zadnji žebelj v krsto slovenskih prvakov. Foto: Reuters
Sammir je z 11-metrovke zadel za 2:0. Foto: Reuters
Josip Tadić in Luka Elsner
Luka Elsner (desno) je imel veliko dela. Foto: Reuters
Zadetki s tekme Domžale - Dinamo

Prva tekma drugega predkroga nogometne Lige prvakov je bila odločena že v prvem polčasu. Domžalčani so sicer prek Andraža Kirma, ki je v 3. minuti lepo prodrl po levi strani, hitro zapretili, a so nato podobno kot lani (1:2) zgodaj dobili zadetek.

Obramba na prepihu
V 11. minuti je z močnim strelom s približno 20 metrov v levi zgornji kot zadel Ivica Vrdoljak, deset minut pozneje pa je bil po prekršku v kazenskem prostoru z bele točke uspešen Sammir, ki ga je podrl Ivan Knezović. Sodnikova piščalka bi morda lahko ostala tudi nema. V 40. minuti je domžalske upe po napaki ožje obrambe pokopal Josip Tadić, ki je pred Dejanom Nemcem osamljen zabil žogo v mrežo iz obrata.

Kirm in Čavuševič merila v okvir vrat
Domžalčani kljub visokemu zaostanku niso bili povsem podrejen nasprotnik. V 13. minuti je Tomislav Butina ubranil strel Džengisa Čavuševiča iz obrata s 16 metrov. Isti igralec je poskušal tudi v 27. minuti, ko je iz voleja nastreljal levo vratnico, po strelu Kirma nekaj trenutkov zatem pa je bil spet na mestu Butina. Do odmora je Kirm od daleč ustrelil še enkrat, a je žoga zletela mimo vrat. Na razmočenem igrišču ga je posnemal tudi Luka Žinko, vendar je prav tako meril preslabo.

Kirm je znova nevarno poskusil v 47. minuti, ko je Butina s težavo izbil žogo prek prečke v kot. Najboljši nogometaš Domžal je v 68. minuti zamudil najlepšo priložnost za častni zadetek, ko je od daleč zadel prečko. Strel Čavuševiča po odbiti žogi je gostujoči čuvaj mreže spet ustavil.

Robert Pevnik, trener Domžal: "Dinamo je pokazal svojo kvaliteto in kaznoval naše napake. S predstavo sem maksimalno zadovoljen, saj smo igrali in imeli žogo v svoji posesti veliko časa. Morda bi se razpletlo drugače, če sodnik ne bi Dinamu dosodil 11-metrovke. Čestitam fantom za pristop in izvedbo. Glave gor, življenje gre dalje. Na Maksimir gremo po zmago, pokazali smo, da se jim lahko upremo. Če bomo popravili napake v obrambi in zabili gol, je lahko izid veliko boljši."

Povratna tekma bo prihodnjo sredo.

Liga prvakov, 2. predkrog, prva tekma:
DOMŽALE 0 - 3 DINAMO ZAGREB Vrdoljak 11. Sammir 21./11-m Tadić 40. --------------------------------------- Nemec Butina Aljančič Hrgović Elsner Biščan Knezović Drpić Hanžič Mikić Žinko Vrdoljak Brezič Badelj *** Kirm Sammir ** Čavušević Mandžukić Zatkovič * Etto * Benko ** Tadić
---------------------------------------
* 57./Juninho * 60./Guela ** 63./Perutović ** 73./Morales *** 78./Chago

2.300; Sodnik: Tony ASUMÄ (FIN)

Preostale tekme:
INTER BAKU (AZR) - PARTIZAN 1:1 (0:1) BRANN (NOR) - VENTSPILS (LAT) 1:0 (0:0) DROGHEDA - DINAMO KIJEV 1:2 (0:1) TAMPERE - ARTMEDIA 1:3 (1:2) ŠERIF (MOL) - SPARTA PRAGA 0:1 (0:0) AALBORG (DAN) - MODRIĆA 5:0 (3:0) BEITAR JERUZALEM - WISLA KRA. 2:1 (0:1) FENERBAHČE - MTK (MAD) 2:0 (1:0) RANGERS - KAUNAS (LAT) 0:0 ANORTHOSIS - RAPID DUNAJ 3:0 (1:0) PANATHINAIKOS - DINAMO TBI. 3:0 (2:0) IFK GÖTEBORG - BASEL 1:1 (1:1) ANDERLECHT - BATE BORISOV 1:2 (0:0) Povratne tekme bodo 5. in 6. avgusta.