Etien Velikonja je z rutiniranim strelom z 20 metrov poskrbel za slavje Novogoričanov. Foto: MMC RTV SLO
Novogoričani od 1:2 do 3:2
Serija Interblocka se nadaljuje
Celjani napolnili mrežo Primorja

Ob Kamniški Bistrici so Novogoričani slavili s 3:2, potem ko so spreobrnili zaostanek z 1:2 in aktualnim prvakom prizadejali že peti poraz na zadnjih šestih tekmah. Zmagoviti zadetek je dosegel Etien Velikonja. Primorje, ki je odslovilo trenerja Pavla Pinnija, je proti Mik CM Celju izgubilo z 1:4, medtem ko je Interblock Labod Dravo premagal z 1:2 in zmagal že petič zapored.

Primorje doživelo najvišji poraz v sezoni
Povsem razglašene ekipe Primorja ni iz krize popeljal niti začasni "gasilec" Ljubo Modrijan. Celjani so za četrto zaporedno zmago napolnili njihovo mrežo, poleg tega pa zapravili še najstrožjo kazen. Zadetke so jim poklanjali kar tekmeci sami. Argentinec Lisandro Sacripanti je zadel dvakrat. V 29. minuti je po podaji Gobca poskrbel za 0:1.

Zahora v odlični formi
Interblocku je novo zmago priboril Dario Zahora, ki je po podaji Majcna z roba kazenskega prostora v 49. minuti dosegel že osmi zadetek v zadnjih štirih tekmah. Gostje so povedli v 10. minuti, ko je žoga po strelu Dejana Grabiča spremenila smer in presenetila Murka. Tri minute pred odmorom je Borut Semler sprožil strel za izenačenje na 1:1.

Novogoričani prekinili črni niz pri prvakih
Ekipa Primoža Glihe je črni niz petih zaporednih porazov na gostovanjih prekinila pri Domžalčanih, ki so povedli po podaji Andraža Kirma s prostega strela in strelu z glavo Jožeta Benka. Za izenačenje pred odmorom je na skorajda identičen način na drugi strani poskrbela naveza Osterc - Nebojša Kovačevič.

Nov nevaren prodor Kirma z leve strani je v 55. minuti izkoristil Luka Žinko, ki je zadel z 20 metrov s pomočjo gostujoče obrambe. Zaspanost domače je prvič v 83. minuti izkoristil Kovačevič po kotu z glavo, v naslednjem napadu pa še Velikonja po podaji Osterca.