Sergio Busquets je v letošnji sezoni prikazal sijajne igre. Tudi v nedeljo je v 27. minuti z izjemnim strelom ogrozil vrata Villarreala. Foto: EPA

Letos je postal stalni član udarne enajsterice, dosegel je tudi dva gola v Ligi prvakov. V katalonskem klubu so se zavarovali tudi pred morebitnimi ponudbami drugih klubov za odkup mladega igralca. V pogodbi je klavzula, ki določa, da mora ob predčasnem odhodu njegov novi delodajalec Barci odšteti 80 milijonov evrov.

Barca ima že 10 točk naskoka
Varovanci Pepa Guardiole v Primeri division meljejo vse pred seboj. Po uvodnem porazu v Numancii (0:1) in remiju proti Racingu iz Santanderja (1:1) so sledili 13 zmag in remi. Barca ima deset točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem iz Seville. V zadnjih štirih krogih je premagala vse najbližje zasledovalce v boju za naslov španskega prvaka. Pred tremi tedni je slavila v Sevilli (0:3), nato je na Camp Nouu ugnala Valencio (4:0) in Real (2:0), v nedeljo pa je odnesla še vse tri točke z neugodnega gostovanja pri Villarrealu (1:2).