Veselje Chelseajevih nogometašev je bilo razumljivo veliko. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didier Drogba je ob zadetku po dvojni podaji s Frankom Lampardom žogo dvignil prek Edwina van der Sarja. Foto: Reuters
Pokal
Pokal, ki je pripadel zmagovalcu, si je pred tekmo dobro ogledal tudi princ William. Foto: EPA
Ryan Giggs
Obrazi nogometašev Manchestra so bili po porazu mrki. Ryan Giggs je igrišče nekoliko presenetljivo zapustil v 113. minuti, tri minute kasneje pa je padel edini gol. Foto: EPA
Drogba pokopal rdeče vrage

Odločilni zadetek je padel v podaljšku, ko je v 116. minuti Chelseajeve navijače s 33. zadetkom v sezoni na noge spravil Didier Drogba, ki je izkoristil izjemno podajo iz prve Franka Lamparda. Ta je imel praktično edino priložnost v prvem polčasu. V drugem je bil nekoliko nevarnejši Manchester, saj je z nekaj prodori nemir v obrambi Londončanov sejal Wayne Rooney, a tekma še zdaleč ni navdušila.

V podaljšku več akcije

V 104. minuti je za prvo večje razburjenje poskrbel Ryan Giggs, ki je po podaji Rooneyja iz bližine streljal, a je Petr Čech žogo ustavil na golovi črti. Čeprav je televizijski posnetek nato pokazal, da je žoga celo prečkala črto, zadetek upravičeno ni bil priznan, ker je Giggs Čecha z nogo potisnil v gol. "Ko je Giggs imel tisto priložnost, sem mislil, da bo to zadetek in da je že vsega konec," je po tekmi svoje občutke opisal Lampard.

Ferguson jezen na sodnika
Trener Uniteda Alex Ferguson je bil razočaran, ker sodnik ob tem ni dosodil 11-metrovke, saj je po njegovem mnenju prekršek nad Giggsom storil Michael Essien.

Kalou mimo, Drogba v polno
Deset minut pozneje je Salomon Kalou za malo streljal mimo leve vratnice, kmalu zatem pa je prišel zadetek Drogbaja, ki je preprečil, da bi finale še tretjič zapored odločili streli z bele točke. "To je lepo nadomestilo za izgubljeni naslov angleškega prvaka, ki smo ga izgubili pred svojimi navijači. Fantastično. Ena najboljših stvari, ki sem jih doživel," je uspeh pokomentiral kapetan Chelseaja John Terry.

Navijači v "jok": Mourinho bo medaljo spravil
Trener Jose Mourinho medalje ni vrgel med navijače tako kot lani po zmagi v Premier League, ampak jo bo obdržal. "Pomeni mi veliko. To je FA-pokal, v katerem sem zmagal prvič," so bile besede jezikavega Portugalca, ki je v treh letih na Stamford Bridgeu zdaj osvojil vse angleške lovorike. "Zaslužimo si, da gremo na počitnice s tem pokalom. Mislim, da smo igrali zelo dobro in da so igralci razumeli načrt, ki smo ga imeli za to tekmo," je še dodal.

Oslabljeni Chelsea
V taboru modrih so imeli veliko težav s poškodbami, saj so manjkali Michael Ballack, Andrej Ševčenko in Ricardo Carvalho, Arjen Robben pa je dvoboj začel na klopi in v igro vstopil šele na začetku drugega polčasa. V drugem podaljšku je moral mesto na zelenici prepustiti Ashleyju Colu. Manchester ni mogel računati na poškodovana Garyja Nevilla in Louisa Sahaja.

Pokalni dvojček
Šlo je za prvi finale FA-pokala na Wembleyju po letu 2000, ko je Chelsea z golom Di Mattea z 1:0 odpravil Aston Villo. Manchester United je 11-krat osvojil najstarejše nogometno tekmovanje na svetu, Chelsea pa tokrat četrtič (1970, 1997, 2000, 2007). Manchester United se je letos že veselil naslova državnega prvaka, ni pa mu uspelo še četrtič osvojiti dvojne domače krone. Pokalni dvojček je pripadel Chelseaju, ki je februarja slavil že v ligaškem pokalu, in sicer proti Liverpoolu.

FA-pokal tudi v prihodnje na TV Slovenija
Finale je prenašala tudi TV Slovenija, ki je pridobila pravice za prenose FA-pokala tudi v naslednji sezoni.