Kapetan vijoličastih Zoran Pavlovič je k uspehu nad Šiškarji prispeval dve natančni podaji Elvedinu Džiniču. Foto: www.nkmaribor.com/Drago Wernig
Marcos Tavares
Marcos Tavares je z devetim in desetim zadetkom sezone potopil ljubljansko barko v lasti Joca Pečečnika. Foto: www.nkmaribor.com
Slaviša Stojanovič
Slaviša Stojanovič je Celjane prevzel pred sezono in jih povsem prerodil. Foto: www.nkcelje.si
Aleksander Šeliga
Aleksander Šeliga se je pri posredovanju v 62. minuti resneje poškodoval, tako da so ga z rešilcem odpeljali v celjsko bolnišnico. Foto: www.nkcelje.si
Fabjan Cipot in Alem Mujakovič
Fabjan Cipot je v Lendavi Rudarju prinesel točko, čeprav so gostje igrali z igralcem manj. Foto: www.nkrudar.com/Stane Vovk
Nafta in Rudar neodločeno
Vijoličasti odčitali lekcijo Interblocku

Vijoličasti so s prestižnim skalpom edinega ljubljanskega prvoligaša potrdili prvi jesenski naslov po devetih letih. Četa Darka Milaniča je bila konkretnejše, agresivnejša in učinkovitejša od nasprotnikov, ki so očitno zopet zašli v krizo, saj so padli na skromno 7. mesto.

Sladko kapetanovo maščevanje
Zoran Pavlovič
, ki je po sporu preteklo zimo zapustil vrste Interblocka, je izvedel prosti strel z desne strani s približno 35 m, v kazenskem prostoru je Elvedin Džinič prehitel Roka Elsnerja in z lepim strelom z glavo popeljal vijoličaste v vodstvo. Na drugi strani je najlepšo priložnost v 1. polčasu zapravil Dario Zahora, medtem ko je v 43. minuti Dejan Školnik atraktivno preigral dva gostujoča branilca, nato pa je njegov strel z nogo ubranil Matjaž Rozman.

Tavares zadel že po 62 sekundah
Že na uvodu drugega dela so gostitelji zatrli želje "kockarjev" po izenačenju. Školnik je znova prodiral in preigraval, nato pa na robu 16-m lepo zaposlil Marcosa Tavaresa, ki je s strelom po tleh ukanil Rozmana (2:0); Elsner je ob podaji poškodoval mladega mariborskega vezista, ki je pred časom zavrnil poziv v mlado reprezentanco Slovenije.

Šah-mat v štirih minutah
V 62. minuti je Pavlovič izvedel četrti kot za Maribor, v skoku pa je bil znova navišji Džinič, ki je dosegel svoj drugi zadetek večera. Že čez štiri minute ga je posnemal brazilski napadalec, ki je prejel podajo rezervista Reneja Miheliča, nato pa z "bombo" še četrtič zatresel ljubljansko mrežo.

Evrogol Skubica - strel ali podaja?
Za tolažbo Ljubljančanov je v zadnjih sekundah poskrbel Nejc Skubic, mladi rezervist je ustrelil oz. podal s skrajno desne strani, let žoge pa je presenetil Marka Pridigarja, ki je prejel prekrasen zadetek.

Čeh kronal pobudo "naftarjev"
Tekma v Lendavi med Nafto in Rudarjem se je končala z delitvijo točk, čeprav so gostje zadnje pol ure igrali z igralcem manj. Nafto, ki na domačem igrišču letos še ne pozna poraza, je v vodstvo v 28. minuti popeljal Aleš Čeh. Blaž Brezovački je s škarjicami poslal žogo v 16-m prostor, kjer se je po odbijanju znašla pred Čehom, ki jo je v gneči poslal pod Bobanom Savićem.

Cipot vnovčil izkušnje
Za prvo razburjenje v nadaljevanju je v 50. minuti poskrbel estonski reprezentant Konstantin Vassiljev, ki je s 45 metrov skorajda presenetil Savića. Po slabi uri igre si je gostujoči vezist Miha Golob zaradi prekrška nad Stjepanom Cabanom prislužil drugi rumeni karton, kar pa "knapom" ni preprečilo izenačenja. V 69. minuti so Velenjčani izvajali prosti strel z leve strani, v gneči pred vrati Nafta pa se je najbolje znašel Fabijan Cipot, ki je četi Marijana Pušnika priboril pomembno točko. Zadnjo priložnost za domače tri točke je v sodnikovem dodatku zapravil Amel Mujakovič.

Celjani izkoristili lendavski remi
Celje je prekinilo niz sedmih zaporednih porazov s Koprom in po dobrih štirih letih oz. prvič na Areni Petrol sploh premagalo goste z Obale. "Grofi" so proti zadnjemu klubu PrveLige že v osmi minuti povedli z 2:0. Najprej je v 6. minuti zadel Jalen Pokorn, nato pa je padel še avtogol. Celjski kapetan Sebastjan Gobec je s 40 metrov izvajal prosti strel z desne strani, v kazenskem prostoru pa je Aleksander Rajčevič preusmeril žogo, ki je prevarala Ermina Hasiča.

Vratnica Kopru odščipnila točko
Po številnih priložnostih Celjanov (Štraus, Sacripanti, Šarić - prečka v 67. minuti) so se v zaključku gostje le prebudili. V 84. minuti je po hitrem protinapadu izid znižal Daibor Radujko, Sebastian Vitagliano pa je v sodnikovem podaljšku s 25 metrov zadel le desno vratnico in zamudil priložnost za 15. točko "kanarčkov". Varovanci Slaviše Stojanoviča so z novimi tremi točkami prehiteli Nafto in zdaj zaostajajo le še za Mariborom.