Emad Mateeb je poskrbel za eksplozijo navdušenja na tribunah. Foto: EPA
Obafemi Martins ( Nigerija)
Martins, ki zdaj igra za nemški Wolfsburg, je postal nigerijski junak. Foto: EPA
Nova Zelandija je 23. reprezentanca, ki si je zagotovila vozovnico za svetovno prvenstvo v JAR-u. Foto: EPA

Egipt je imel v Kairu priložnost, da pred domačimi navijači z visoko zmago nad Alžirijo pride do prvega mesta in vozovnice v JAR. Toda gostitelji so dolgo "viseli" in Alžirci so se že veselili poti na SP, ko je v 95. minuti na 2:0 povišal Meteab in rešil soigralce ter izenačil stanje na lestvici. Zaradi povsem enakega iztržka v skupini 3 se bosta Egipt in Alžirija pomerila še enkrat v dodatnih kvalifikacijah na nevtralnem igrišču v Kartumu. Afriški prvaki so povedli že v drugi minuti, ko je zadel Amr Zaki.

"Orli" v končnici do zmage in mundiala
Kvalifikacije se končujejo tudi v Afriki. Nigerija je z zadetkom Obafemija Martinsa v 83. minuti premagala Kenijo v Nairobiju s 3:2. "Orli" so tako za eno samo točko prehiteli Tunizijo, ki je ob koncu tekme izgubila z Mozambikom (1:0) in tako ostala brez turnirja v Južnoafriški republiki.

Na SP se je prebil tudi Kamerun, ki je v gosteh z 2:0 premagal Maroko in slavil v skupini 1. Za "leve", ki bodo šestič nastopili na zaključnem turnirju SP-ja, sta bila uspešna Pierre Webo (18.) in Samuel Eto'o (52).

Bahrajn zapravil zaključno žogo
Na svetovnem nogometnem prvenstvu bo drugič v zgodovini nastopila tudi reprezentanca Nove Zelandije, ki je na povratni tekmi v Aucklandu premagala Bahrajn z 1:0.

Prva tekma se je končala z izidom 0:0. Edini zadetek je v 44. minuti dosegel Rorry Fallon. Junak dvoboja je bil tudi vratar Mark Paston, ki je v 50. minuti ubranil 11-metrovko Adnanu Sajedu. To je bil dvoboj dodatnih kvalifikacij med tretjeuvrščeno ekipo azijskih kvalifikacij in najboljšo ekipo iz Oceanije (brez Avstralije).

Nova Zelandija je na svetovnem prvenstvu do zdaj sodelovala še leta 1982 v Španiji, ko je izgubila vse tri tekme v predtekmovanju.

Že uvrščeni na SP (26/32):
Afrika (2/5+gostitelj):
Južnoafriška republika (gostiteljica), Gana, Slonokoščena obala, Nigerija, Kamerun

Azija (4/4): Japonska, Avstralija, Južna Koreja, Severna Koreja

Evropa (9/13): Nizozemska, Anglija, Španija, Nemčija, Danska, Srbija, Italija, Slovaška, Švica

Južna Amerika (4/4 ali 5): Brazilija, Paragvaj, Čile, Argentina