Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje. Lionel Messi je prejel veliko umazanih udarcev, za katere se je mojstrsko oddolžil prav ob koncu El Clasica. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Najbrž na derbiju ni bilo bolj motiviranega igralca kot Samuel Eto'o. Afriški princ pri Realu ni dobil veliko priložnosti, pri Barceloni pa je zablestel v polnem sijaju. Foto: EPA
Royston Drenthe
Royston Drenthe bo še dolgo sanjal zapravljeno priložnost. Foto: EPA
Gonzalo Higuain in Carles Puyol
Zračni dvoboj Gonzala Higuaina in Carlesa Puyola. Foto: EPA
Carles Puyol
Izraz na obrazu in dvignjena desnica velikega borca in kapetana Barcelone Puyola pove več o razsežnosti obračunov z Realom kot tisoč besed. Foto: EPA
Renato in Adriano
Renato je z rojakom Adrianom takole proslavljal zadetek. Foto: Reuters

Madridčane sta spravila na kolena gola Samuela Eto'oja in Lionela Messija, s čimer so Katalonci kronali veliko terensko premoč (posest žoge kar 74:26 v korist domačih) na razprodanem in deževnem Camp Nouu. Pred vodilnim golom je Kamerunec zapravil enajstmetrovko, že v 1. polčasu pa je imel "smrtno" priložnost za goste Royston Drenthe.

Hud pritisk Barcelone, Real ciljal Messija
V kazenskem prostoru gostov je bilo vroče že v 5. minuti, ko je Messi preigral svojega čuvaja Sergia Ramosa, nato pa diagonalno ustrelil z desne strani, a je Iker Casillas žogo odbil. Malo kasneje je od daleč nevarno poskusil tudi Thierry Henry. Uvodne četrt ure je minilo v popolni premoči Kataloncev, medtem ko so se Realovi nogometaši osredinili na Messijeve noge, ki so bile deležne nekaj ostrih štartov.

Drenthe zapravil 'smrtno' priložnost
Real je prežal predvsem na protinapade. V 24. minuti je Victorja Valdesa pošteno ogrel Wesley Sneijder, malo kasneje pa je Drenthe po napaki Danija Alvesa ušel obrambi Barcelone, se sam znašel pred Valdesom, a mu je slednji snel "zicer". V 36. minuti je moral zelenico zapustiti poškodovani Sneijder, ki ga je zamenjal Miguel Palanca. Prvi polčas se je končal z veliko terensko premočjo Barce (kar 75:25 v posesti žoge), medtem ko je imel najlepšo priložnost Real.

Casillas prečital Eto'oja
Tudi drugi polčas je bolje začela blaugrana, za katero je prvi zapretil Eto'o, čigar strel z roba kazenskega prostora je Casillas odbil. Na drugi strani je nevarno akcijo Gaga preprečil Puyol. Po živahnem začetku se je igra nekoliko umirila vse do sredine 2. dela, ko je pritisk znova pričela vršiti Barca. V 68. minuti je nepotreben prekršek nad Sergiom Busquetsom napravil Michel Salgado, sodnik Medina Cantalejo pa je nemudoma pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Eto'o, ustrelil pol visoko žogo v levo Casillasovo stran, a ga je slednji "prebral" in ustavil strel. Malo kasneje se je Casillas znova izkazal, ko je zapored branil poskusa Eto'oja in Messija. Na drugi strani je bil na veliki preizkušnji tudi Valdes, potem ko sta Raul in Palanca izigrala domačo obrambo.

Xavi-Puyol-Eto'o in ... goool!
A Kameruncu, ki je pri Realu pred mnogimi leti hitro dobil nogo, je bila dana še ena priložnost, da se vpiše v zgodovino. V 83. minuti je kot izvajal Xavi, Puyol je bil najvišji v skoku, tako da je žoga prišla do Eto'oja, ki jo je s kakšnega metra poslal čez golovo črto. Najslajše vedno pride na koncu, za kar je tokrat poskrbel kdo drug kot mali argentinski genij Messi. Po izjemni podaji Henryja se je sam znašel pred Casillasem in ga s prefinjenim lobom z leve strani mojstrsko matiral. Fabio Cannavaro je poskusil z izbijanjem, vendar je pristal v vratnici.

Zaslužena zmaga Barcelone, čeprav se je zdesetkani Real dobro boril. Prvake še bolj kot doslej zaboli glava ob pogledu na lestvico, saj jim katalonski ponos po 15 krogih beži že za 12 točk ...

Sevilli nov pomemben skalp
Sevilla je po zmagi na Santiagu Bernabeuu novo veliko dela opravila proti Villarrealu, ki ga je ugnala z 1:0 in ga prehitela na prvenstveni lestvici. Edini zadetek je tik pred odmorom dosegel Renato.

15. KROG

BARCELONA - REAL MADRID 2:0 (0:0)
99.000; Eto'o 83., Messi 91.
Barcelona: Valdes, Alves, Marquez, Puyol, Abidal, Xavi (90./Keita), Yaya Toure, Gudjohnsen (63./Busquets), Messi, Eto'o (88./Hleb), Henry.

Real: Casillas, Ramos, Cannavaro, Metzelder, Salgado, Drenthe, Gago, Guti (72./Garcia), Sneijder (36./Palanca), Raul, Higuain (77./van der Vaart).

VALENCIA - ESPANYOL 2:1 (0:1)
Albiol 58., Vicente 81.; Martinez 28.
RK: Rufete 39./Espanyol

ATHLETIC BILBAO - SPORTING GIJON 3:0 (3:0)

Iliča (Betis) ni bilo v moštvu.

BARCELONA 15 12 2 1 46:9 38 VALENCIA 15 9 3 3 30:19 30 SEVILLA 15 9 3 3 23:14 30 VILLARREAL 15 8 5 2 26:19 29 ATLETICO MADRID 15 8 3 4 35:21 27 REAL MADRID 15 8 2 5 33:26 26 DEPORTIVO 15 7 3 5 16:17 24 VALLADOLID 15 7 2 6 22:20 23 GETAFE 15 5 6 4 21:20 21 MALAGA 15 6 3 6 23:25 21 BETIS 15 5 3 7 21:21 18 SPORTING GIJON 15 6 0 9 23:35 18 SANTANDER 15 4 5 6 17:21 17 ATHLETIC BILBAO 15 4 4 7 19:24 16 ALMERIA 15 4 4 7 16:24 16 NUMANCIA 15 4 2 9 17:30 14 ESPANYOL 15 3 4 8 12:22 13 MALLORCA 15 3 4 8 17:29 13 RECREATIVO 15 3 4 8 10:22 13 OSASUNA 15 1 6 8 11:20 9