Žiga Lipušček je dosegel edini zadetek za Rigo. Foto: EPA

27-letni Lipušček, ki je med letoma 2017 in 2020 igral za Gorico, je v Bukarešti v 23. minuti izenačil na 1:1. Predtem je za domače v 8. minuti zadel Daniel Birligea. V 32. minuti je za novo vodstvo romunske zasedbe poskrbel Marius Stefanescu. Zmago domačinov je v drugem polčasu z dvema goloma potrdil Darius Olaru v 58. in 69. minuti.

Sorodna novica Lammers preprečil zmago rdečih vragov na Old Traffordu

Paredes zagotovil Baskom točko v Rimu
Na rimskem Olimpicu sta se Roma in Athletic Bilbao razšla z 1:1. Rimljani so povedli, ko je Artem Dovbik zadel z glavo po podaji Angelina. Pet minut pred koncem srečanja je Alex Berenguer s prostega strela z leve strani podal v kazenski prostor, Unai Nunez je žogo podaljšal, Aitor Paredes pa je z glavo matiral Mileta Svilarja.

Novi trener Rome Ivan Jurić, ki je debitiral z zmago nad Udinesejem s 3:0, je tako na prvi evropski tekmi iztržil točko.

Napadalec Bruma je bil junak večera na stadionu Municipal v Bragi. Foto: EPA

Viktoria Plzen presenetila v Frankfurtu
Eintracht Frankfurt, ki je maja 2022 osvojil Evropsko ligo, je le remiziral z Viktorio iz Plzna (3:3). Gostitelji, ki so zelo dobro začeli tudi novo sezono v Bundesligi, so še v 86. minuti vodili s 3:1, potem pa je najprej Prince Kwabena Adu znižal na 3:2, v 93. minuti pa je Vaclav Jemelka poskrbel za veliko točko Čehov.

Bruma junak v Bragi
V končnici je zmago dosegla Braga. Proti Maccabiju iz Tel Aviva je zaostajala z 0:1, nato pa je v 88. minuti zadel Bruma, ki je poskrbel tudi za preobrat v 95. minuti z bele točke. Gostje so v zadnjih minutah sodnikovega dodatka popolnoma izgubili živce in sodnik Matej Jug iz Tolmina jim je pokazal dva rdeča kartona.

Dominic Solanke je potrdil zmago Tottenhama, ki bo v nedeljo gostoval na Old Traffordu. Foto: EPA

Tottenham z igralcem manj do gladke zmage
Tekma med Tottenhamom in Qarabagom se je začela z več kot polurno zamudo, saj so gostje obstali v londonskem prometu. Tottenham je šok doživel že v 8. minuti, ko je bil Radu Dragusin izključen. Juninho mu je odvzel žogo, Romun pa ga je podrl, ko je Brazilec že krenil sam proti vratom.

Z igralcem manj je Brennan Johnson v 12. minuti poskrbel za vodstvo. Pape Matar Sarr in Dominic Solanke sta v drugem delu potrdila zmago Tottenhama. Toral Bajramov je v 58. minuti z najstrožje kazni zadel okvir vrat.

Ajax je odpravil Bešiktaš kar s 4:0, Mika Godts je dosegel dva gola v drugem polčasu.