Dirk Kuyt je še enkrat dokazal, da Liverpool nanj v ključnih trenutkih lahko vselej računa. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je v 98. minuti najbrž že menil, da je odločil tekmo. Foto: Reuters
Andy Carroll
Andy Carroll (levo) je na začetku drugega polčasa v boju za žogo nerodno stopil in si poškodoval koleno. Poškodba je izgledala grozljivo, a se je Anglež nekaj minut kasneje vrnil na zelenico, nato pa jo je dokončno zapustil v 71. minuti, ko ga je zamenjal še en angleški mladenič Jonjo Shelvey. Foto: EPA
Arsene Wenger
Menedžer Arsenala Arsene Wenger se po tekmi ni mogel sprijazniti z remijem. Po sporu z menedžerjem Liverpoola Kennyjem Dalglishem se je nato pritožil še sodniški trojki. Foto: Reuters
Fernando Torres in John Terry
Fernando Torres še vedno ni dosegel zadetka za Chelsea. Tokrat je proti West Bromwichu igral zgolj osem minut. Foto: EPA

V prvem polčasu je bil veliko boljši nasprotnik Arsenal, zlasti po 22. minuti, ko je moral zaradi vnovične poškodbe v letošnji sezoni zelenico zapustiti Fabio Aurélio. Zamenjal ga je komaj 17-letni Jack Robinson, ki se je v obrambi pridružil še enemu neizkušenemu mladeniču, 18-letnemu Johnu Flanaganu. Njuno neizkušenost je domača ekipa s pridom izkoriščala, večina napadov je potekala po krilih. Flanagan je sicer že v 13. minuti rešil zadetek, potem ko je pred praznim golom z glavo žogo odbil v kot, že nekaj trenutkov pozneje je Laurent Koscielny po podaji iz kota zatresel prečko.

Liverpoolova igra v vezni liniji enostavno ni stekla, na svoje priložnosti so varovanci Kennyja Dalglisha čakali iz prekinitev. Zadnjo resnejšo priložnost je v sodnikovem podaljšku z diagonalnim strelom zapravil Emmanuel Eboué.

Huda poškodba Carragherja
Že v 5. minuti nadaljevanja je domačim nevarno zapretil Luis Suárez, ki je prodrl po sredini in z roba kazenskega prostora z levico za las zgrešil desno vratarjevo vratnico. Nato pa je prišlo do dveh daljših prekinitev. Najprej je v enem izmed napadov nerodno stopil Andy Carroll in si poškodoval koleno, a se je po nekajminutni prekinitvi vrnil v igro, precej slabše pa jo je odnesel Jamie Carragher, ki je z glavo trčil v Flanagana in negibno obležal na zelenici. 33-letnemu Liverpoolčanu so pomagali tudi z vratno opornico in z dovodom kisika. Z igrišča so ga odnesli na nosilih, namesto njega pa je v igro vstopil Sotirios Kyrgiakos.

Suárez najnevarnejši za gol Szczęsnyja
V drugem polčasu so nogometaši Liverpoola zaigrali bolje, za domača vrata je bil še posebej nevaren Suárez, ki so mu topničarji puščali preveč prostora. V 76. minuti se je Urugvajec lepo otresel branilca in sprožil z roba kazenskega prostora, a je Wojciech Szczęsny strel ubranil. Najlepšo priložnost na tekmi je v 85. minuti zapravil Robin van Persie, ki se je iz oči v oči znašel z Reino, a je Špancu strel uspelo odbiti.

Dramatična poslastica brez primere
Zaradi dolgega oskrbovanja Carragherja je glavni sodnik Andre Marriner tekmo podaljšal za osem minut in prav v zadnji minuti podaljška je Jay Spearing v kazenskem prostoru storil prekršek in topničarjem podaril 11-metrovko. Z bele točke je bil natančen van Persie. Že v naslednjem napadu so domači storili prekršek na robu kazenskega prostora, po prostem strelu Suáreza pa je v 16-metrskem prostoru Eboué podrl Lucasa Leivo in ekipi z Anfielda ponudil možnost za izenačenje, ki je Kuyt z 11 metrov ni zapravil. 1:1! Izenačenje je razburilo domače občinstvo, še posebej stratega Wengerja, ki se je ob igrišču sporekel s škotskim menedžerjem na klopi Liverpoola, ki ga je odslovil z nasmeškom na obrazu.

Kuyt je tako postavil nov mejnik v Premier ligi: dosegel je najpoznejši gol v zgodovini lige (od leta 1992 dalje). Do danes je najpoznejši gol zadel Burnleyjev nogometaš Wade Elliot, ki je mrežo zatresel ob koncu 96. minute. Enajstmetrovki na tekmi pa pomenita, da sta Arsenal in Liverpool v letošnji sezoni zakrivila največ 11-metrovk v Premier ligi (7).

Preobrat na Hawthornsu
Nogometaši Chelseaja so v West Bromwichu sicer zmagali (1:3), a so v 18. minuti doživeli hladen tuš, potem ko je Peter Odemwingie z lepim zaključnim strelom žogo spravil prek vratarja Petra Čecha in ekipo Roya Hodgsona popeljal v vodstvo. Toda že štiri minute pozneje so Londončani izid izenačili. Po hudi napaki Nickyja Shoreyja je do žoge prišel Didier Drogba in hladnokrvno premagal domačega vratarja Scotta Carsona. Aktualne angleške prvake je v vodstvo, tokrat po Carsonovi napaki, popeljal Salomon Kalou. Končni izid je tik pred koncem polčasa po lepi podaji Florenta Maloudaja postavil Frank Lampard. Fernando Torres je tokrat večino tekme odsedel na klopi, v igro je vstopil šele v 82. minuti.