Robin van Persie je presenetil slabo postavljenega Victorja Valdesa. Foto: Reuters
Andrej Aršavin
Andrej Aršavin je vstopil v 68. minuti, 15 minut pozneje pa je odločil tekmo. Foto: Reuters
David Villa
David Villa je hladnokrvno matiral Wojceicha Szczesnyja. Foto: Reuters
Luiz Adriano in Doni
Luiz Adriano je takole ukanil Donija za 1:3 na Olimpicu. Foto: Reuters
Jadson
Jadson je hitro izničil vodstvo Rome. Foto: Reuters

Katalonci so bili v prvem polčasu precej boljši, a so si priigrali le gol prednosti. V zadnje četrt ure so topničarji vse sile usmerili v napad in z goloma Robina van Persieja in rezervista Andreja Aršavina prišli do preobrata.

Villa natančnejši od Messija
V 15. minuti je David Villa sijajno zaposlil Messija, ki je sam stekel proti vratarju Wojceichu Szczesnyju, žogo je spodkopal, a jo z diagonalnim strelom poslal mimo vrat. V 26. minuti sta bili vlogi zamenjani, Messi je lepo opazil Villo, ki je z desnico poslal žogo med nogama Szczesnyja v mrežo. Tri minute pozneje je van Persie meril previsoko.
Sedem minut pred odmorom je Messi znova prodrl v kazenski prostor gostiteljev in podal do Pedra, njegov strel je vratar topničarjev obranil, Messi pa jo je z glavo poslal v mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Velika napaka Valdesa
V drugem polčasu se je igra precej umirila. Gerard Pique je dobil rumeni karton in ne bo zaigral na povratni tekmi. Wenger je v igro poslal Andreja Aršavina in Nicklasa Bendtnerja, kar se je izkazalo za odlično potezo. V 78. minuti je Gael Clichy na levi strani lepo našel Robina van Persieja, ki je skoraj iz mrtvega kota tik ob vratnici presenetil slabo postavljenega Victorja Valdesa. Vratar Kataloncev je naredil veliko napako.
Nasri sanjsko zaposlil Aršavina
Stadion Emirates je oživel, v izjemnem vzdušju so topničarji sedem minut pred koncem dosegli zmagoviti zadetek. Cesc Fabregas je v hitrem protinapadu na desni strani našel Samirja Nasrija. Francoz je izjemno zaposlil Aršavina, ki je z desnico s 13 metrov ukanil Valdesa. Vratar Barce je bil na napačni nogi. V sodnikovem podaljšku so španski prvaki zahtevali najstrožjo kazen, saj je Aršavin v kazenskem prostoru igral z roko, a sodnik Nicola Rizzoli je le odmahnil z roko.

Žvižgi na praznem Olimpicu
Roma nikakor ne najde prave forme, na Olimpicu (zbralo se je le 25.000 gledalcev) je izgubila s Šahtarjem z 2:3. Pri Rimljanih zaradi poškodb nista igrala vratar Julio Sergio in David Pizarro. Pri Šahtarju, ki 80 dni ni igral "prave" tekme, pa trenerju Mircei Lucescuju nista bila na voljo Fernandinho in Oleksandr Kučer.

Italijane je v vodstvo popeljal Simone Perrotta z glavo v 28. minuti, branilec Razvan Rat je pred golovo črto še skušal posredovati, a je žogo le še preusmeril v lastno mrežo. Ukrajinci so takoj odgovorili. Že minuto pozneje je Jadson z roba kazenskega prostora izenačil, žoga je zadela Daniela De Rossija in švignila mimo nemočnega Donija. V 36. minuti je za vodstvo Šahtarja poskrbel Douglas Costa s strelom z levico v daljši kot. Štiri minute pred odmorom je John Arne Riise začetniško izgubil žogo ob avtu, Costa je opazil Luiza Adriana, ki je z desnico poskrbel za popoln šok v Rimu. Domači navijači so ekipo ob koncu prvega dela izžvižgali.

Menez ohranil upe Rimljanov
Roma je odločneje krenila v drugi polčas. V 61. minuti je Jeremy Menez sijajno prodrl in z natančnim strelom z 20 metrov z desnico znižal na 2:3. Gostitelji so v zaključku silovito pritisnili, vstopil je tudi Marco Borriello. 21 strelov na vrata ni pomagalo, saj jih je kar 17 zletelo mimo vrat. Francesco Totti, De Rossi in Borriello niso znali matirati odličnega Andreja Pjatova.