Drugi zadetek za Monaco je dosegel Javier Pedro Saviola. V kneževini igra kot posojeni igralec Barcelone.
Prva dva zadetka za Dinamo iz Kijeva je zabil Brazilec Diogo Rincon.
Raul je takole popeljal Real v vodstvo.
Roy Makaay je dosegel hat-trick na Olimpijskem stadionu v Münchnu.
Trener Ajaxa Ronald Koeman je razočaran zapuščal Olimpijski stadion v Münchnu.
Veselje nogometašev Juventusa po zadetku Maura Camoranesija (v sredini).
Wayne Rooney je sanjsko debitiral v dresu Manchester Uniteda, Fenerbahčeju je zabil tri gole.
Juninho je takole čestital Sylvainu Wiltordu ob njegovem zmagovitem zadetku v Pragi.

Derbi v Madridu je navdušil. Real je bil na pragu poraza proti Romi, a se je po zaslugi razigranega Raula rešil in zmagal s 4:2. Dinamo iz Kijeva je z istim izidom v zelo zanimivi tekmi po zaostanku z 1:2 ugnal Bayerja iz Leverkusna. Juventus je rutinirano opravil z Maccabijem iz Tel Aviva (1:0). V Monte Carlu gledalci niso uživali tako kot lani, ko sta Monaco in Deportivo skupaj dosegla 11 golov. Tokrat je bilo 2:0 za domače. Liverpool očitno še ni v pravi formi, saj je klonil v Atenah proti Olympiacosu z 0:1.

Končni izid že v 10. minuti
V Monaku je ob uvodu dišalo na ponovitev lanskih 8:3, vendar so gledalci v 10. minuti pri 2:0 že videli zadnji zadetek, čeprav je bilo na obeh straneh še precej priložnosti. Igralec tekme Emmanuel Adebayor - ko ga je Didier Deschamps zamenjal, je doživel bučen aplavz - je v 5. minuti lepo našel Mohameda Kallona, ki je zanesljivo premagal vratarja Molino. Pet minut kasneje je po lepi akciji zadel še Javier Pedro Saviola.

Olympiacos ni imel težav z Liverpoolom
V deželi evropskih prvakov so domači štart v Ligi prvakov proslavili z minimalno, vendar zgodovinsko zmago: grški klub je zadnjič premagal angleškega leta 1972 (v Pokalu Uefa). Prosti strel Olympiacosa s strani je z visokim skokom in natančnim strelom z glavo v vodstvo spremenil reprezentant Ieroklis Stoltidis. Priložnosti za višjo zmago je bilo veliko. Dvakrat je strel ustavila vratnica. Odlično je igral Rivaldo. Liverpool, ki prej z grškim klubom še ni izgubil, je bil res nemočen in mu praktično ni uspel noben nevaren strel na gol.

Bo Dinamo presenečenje letošnje sezone?
Dinamo je po dveh krogih presenetljivo, vendar zasluženo na vrhu skupine B. Dva gola je dosegel Brazilec Diogo Rincon. Bayerjeve minute so bile na začetku drugega polčasa, ko so z dvema goloma povedli. Njihovo usodo je zapečatil rezervist Florin Cernat z dvema goloma, zmaga pa bi bila lahko še višja, saj so Ukrajinci v zadnji četrtini tekme dvakrat zadeli vratnico.

Santiago Bernabeu od obupa do slavja
Roma je že v 22. minuti po lepih akcijah vodila z 2:0. Real je bil po zaostanku in po komaj ubranjenem prostem strelu Francesca Tottija videti dotolčen, vrnil pa se je zares šampionsko. Že pred polčasom je Raul vrnil nekaj upanja. Njegov strel se je zdel nenevaren, vendar je žoga zadela Traianosa Dellasa in v idealni smeri zletela mimo Ivana Pelizzolija.

Po sporno dosojeni enajstmetrovki - spet je imel prste zraven Raul - je Luis Figo izid izenačil, v vodstvo pa je z že 47. evropskim golom kraljevi klub popeljal Raul. Velike zasluge gredo Figu, saj je Raul po njegovem strelu le podstavil nogo. Piko na i je spektakularnemu večeru postavil Roberto Carlos z natančnim strelom z razdalje.

Najboljša predstava Bayerna letos
Bayern se je pred srečanjem na olimpijskem stadionu zelo bal Ajaxa, a zaman. Junak tekme je bil nedvomno 29-letni nizozemski napadalec Roy Makaay, ki je v prvem polčasu dosegel dva sijajna gola. Najprej je izkoristil podajo Owna Hargreavesa prek polovice igrišča in mojstrsko ustrelil s 25 metrov. Pri drugem zadetku je prosti strel izvajal Ze Roberto in našel Makaayja, ki je še drugič matiral Bogdana Lobonta.

Ajaxov odpor je bil dokončno strt na začetku drugega polčasa, ko je njihov vratar v kazenskem prostoru podrl Claudia Pizarra. Makaay je realiziral najstrožjo kazen. Piko na i veliki predstavi na 10. dan Oktoberfesta je postavil Ze Roberto v 55. minuti. To je bila najvišja zmaga Bayerna v Evropi v zadnjih treh letih. Nazadnje so Bavarci tako visoko premagali Spartaka iz Moskve oktobra 2001 (5:1).

"Danes je naša ekipa prikazala vrhunsko predstavo vseh 90 minut. Vsi so nas kritizirali, da igramo slabo v nemški ligi. Ajax je zares vrhunska ekipa, a zadetke smo dosegli ob pravem času," se je po koncu tekme smejalo legendarnemu menedžerju Bayerna Uliju Hönessu.

Juventus s pol moči do treh točk
V zelo povprečni nogometni predstavi pred le 7.000 gledalci na stadionu Delle Alpi je Juventus rutinirano ugnal Maccabi iz Tel Aviva z 1:0. Edini zadetek je v 37. minuti dosegel argentinski vezist Mauro Camoranesi po podaji Pavla Nedveda iz kota. Pred tem je lepo priložnost zamudil Alessio Tacchinardi, ki je v 18. minuti streljal z glavo prek gola. Maccabi je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 74. minuti, ko je Tamir Cohen streljal s 25 metrov, vendar je odlično posredoval vratar Juventusa Gianluigi Buffon.

Wayne Rooney debitiral s tremi goli
Kar osem zadetkov je bilo na Old Traffordu, od tega pa je tri prispeval 18-letni novinec Wayne Rooney. Manchester United je po slabem štartu v angleškem prvenstvu prišel v pravo formo. Po zmagah proti Liverpoolu in Tottenhamu so kar s 6:2 odpravili Fenerbahče. Prvi zadetek je z glavo dosegel Ryan Giggs, potem pa je na sceno stopil Wayne Rooney in že v prvi tekmi dokazal, da se je vanj splačalo vložiti 48,9 milijona evrov, kolikor je Manchester odštel Evertonu pred mesecem dni. Fenerbahče je v drugem polčasu znižal na 2:4, a sta Ruud Van Nistelrooy in David Bellion zapečatila usodo Turkov.

Wiltord rešil Lyon v Pragi
Sparta je zelo odločno začela tekmo in povedla v 7. minuti, ko je z glavo zadel Tomas Jun. Francozi so nato pritisnili proti vratom Jaromira Blažka in izenačili v 25. minuti. Z velike oddaljenosti je zadel Mickael Essien. Tekmo je odločil Sylvain Wiltord, ki je prestopil v Lyon iz Arsenala. Odlično je sprejel žogo v kazenskem prostoru, preigral Blažka in postavil končni izid tekme. Najbližje izenačenju je bil Aleš Urbanek, ki je s prostega strela v 80. minuti zadel prečko.

"Prepričani smo bili, da je bil Wiltord v prepovedanem položaju, toda španski sodnik Arturo Ibanez je bil drugačnega mnenja. Zamudili smo ogromno priložnosti. Zares škoda
,'' je bil razočaran vezni igralec Sparte Tomas Sivok.