Keržakov je utrl pot k 21. zmagi Seville. Foto: Reuters
Luis Fabiano
Luis Fabiano je odprl strelski večer v Sevilli. Foto: EPA
Barcelona - Getafe
Sodnik Alfonso Perez Burrul je Ronaldinhu v 40. minuti upravičeno pokazal pot v garderobo. Foto: Reuters
Ruud Van Nistelrooy, David Beckham in Raul
Ruud Van Nistelrooy, David Beckham in Raul so zaznamovali sobotni večer na Santiagu Bernabeu. Foto: EPA
Diego Forlan
Z učinkovito igro Diega Forlana se je dvignila tudi rumena podmornica. Foto: Reuters

Dva kroga pred koncem španskega prvenstva sta Real in Barcelona s po 72 točkami še vedno izenačena na vrhu, Real pa je zaradi boljšega medsebojnega razmerja v prednosti. Tik za petami vodilnega dvojca pa je Sevilla.

Sevilla se je poigrala z navijači
V Sevilli je gostoval neugodna Zaragoza, a so gostitelji že takoj dali vedeti kaj želijo. Po natančni podaji Davida Alvesa sredi prvega dela se je Luis Fabiano otresel branilca in iz oči v oči v drugo le premagal vratarja Cesarja. Številne zapravljene priložnosti gostiteljev (razmerje v strelih 20:6 za Sevillo), med drugim tudi zastreljana enajstmetrovka Frederica Kanouteja, je Zaragoza kaznovala v 74. minuti.

Keržakov adut iz rokava
Andres D'Alessandro je izvajal kot z desne strani, Argentinčeva žoga je presenetila Palopa in bilo je 1:1. Gostje so se prebudili, Ewerthon je zadel prečko, ko je rezervist Aleksander Keržakov v hitrem protinapadu zadel za odrešujočih 2:1. V zadnjih sekundah se je po Rusovi podaji oddolžil še Kanoute.

Prvi gol padel v sumljivih okoliščinah
V 36. krogu je kraljevi klub gostil Deportivo in povedel v sumljivih okoliščinah, saj naj bi pred zadetkom Sergia Ramosa Ruud Van Nistelrooy igral z roko. V enem od redkih napadov je Deportivo po zaslugi Juliana de Guzmana izenačil v 55. minuti. Le dve minuti kasneje je David Beckham v kazenski prostor poslal uporabno žogo za Raula, končni izid pa je s 23. golom sezone postavil Van Nistelrooy.

Ronaldinho kaznovan za nešportno potezo
Barcelona je na Nou Campu igrala z Getafejem, ki jo je izločil v pokalnem tekmovanju. Po lepi akciji je Samuel Eto'o našel prostega Ronaldinha, ki je zadel že po dveh minutah igre. Pred polčasom je moral brazilski zvezdnik na klop, ker je, ko je ležal na tleh, brcnil Davida Belenguerja. Barcelona je po odmoru kljub temu prevladovala, ko se je utrudila, pa je imel Getafe v živčni končnici tekme nekaj priložnosti za izenačenje. Osem minut pred koncem je Oleguer zadnji hip posredoval.

Villarreal na koncu sezone nepremagljiv
Valencia je s porazom proti Villarrealu (2:3) izgubila tudi teoretične možnosti za naslov, Villarreal pa se je s šesto zaporedno zmago prebil na šesto mesto, ki vodi v Pokal Uefa. Real v naslednjem krogu v gosteh igra z Zaragozo, v zadnjem krogu pa gosti Mallorco. Barcelono do konca sezone čaka še mestni obračun z Espanolom in gostovanje pri Gimnasticu.