Everton je Unitedu zadal šesti poraz v  letošnjem angleškem prvenstvu. Foto: Reuters
Everton je Unitedu zadal šesti poraz v letošnjem angleškem prvenstvu. Foto: Reuters
David Moyes
David Moyes se veseli velike zmage. Foto: EPA
Didier Drogba
Didier Drogba je zadel po enkrat v vsakem polčasu. Foto: Reuters
Dirk Kuyt
Nogometaši Manchester Cityja in Liverpoola so na sredini igrišča bili hud boj, na koncu pa so se morali zadovoljiti s točko. Foto: Reuters

Rdeči vragi so na Goodison Parku v 16. minuti povedli. Z močnim strelom, ki se je odbil od prečke, je zadel Dimitar Berbatov. Tri minute pozneje je izenačil Slovencem dobro znani Rus Dinijar Biljaletdinov. Po odbiti žogi Jonnyja Evansa je izvrstno streljal z levico in matiral nemočnega Edwina van der Sarja.

Everton je do zmage prišel v zadnje četrt ure. Trener David Moyes je imel srečno roko pri izbiri menjav, saj sta mrežo zatresla dva rezervista. V 76. minuti je bil iz bližine najprej uspešen 20-letni Dan Gosling (pet minut prej je zamenjal Biljaletdinova) po predložku Stevena Pienaarja, v zadnji minuti pa je tri točke gostiteljev z lepim prodorom in strelom potrdil 18-letni Jack Rodwell.
Prekinili neugodno tradicijo
Everton še naprej kaže dobro formo na domačem igrišču, kjer je pred kratkim že ugnal Manchester City in Chelsea. Tudi na sploh mu gre od začetka decembra odlično, saj je na zadnjih 12 tekmah v angleškem prvenstvu le enkrat zapuščal zelenico sklonjenih glav. Proti Unitedu je imel v zadnjih letih porazno statistiko, saj je dobil le eno od 29 medsebojnih srečanj (leta 2005), na Goodison Parku pa je izgubil 13 od zadnjih 17 tekem proti tekmecem iz bližnjega Manchestra.
Chelsea se je oddaljil, Arsenal približal rdečim vragom
Chelseaju je slavje v Wolverhamptonu z dvema zadetkoma zagotovil Didier Drogba. V letošnji sezoni jih je v vseh tekmovanjih dosegel že 25. Napadalec iz Slonokoščene obale je prvič mrežo zatresel po lepi akciji Michaela Ballacka in Jurija Žirkova v 40. minuti, drugič pa po dolgi podaji vratarja Petra Čecha v 67. minuti. Londončani, ki so igrali brez Franka Lamparda, imajo pred rdečimi vragi štiri točke naskoka. Arsenal zaostaja še dve točki več. Topničarji so bili doma z 2:0 boljši od Sunderlanda.

Liverpool in Manchester City brez zadetkov
V derbiju kroga sta se na stadionu City of Manchester pomerila Manchester City in Liverpool. Obe ekipi sta postregli z zelo zadržano in izenačeno igro. Najlepšo priložnost je za goste v izdihljajih prvega polčasa z glavo zapravil Martin Škrtel, za domače pa je bil v 80. minuti iz neposredne bližine prav tako z glavo nenatančen Emmanuel Adebayor.