Etien Velikonja
Obe ekipi sta se gledalcem predstavili v novih dresih za sezono 2016/17. Zadnje pol ure je igral tudi novinec pri Olimpiji Etien Velikonja. Foto: www.alesfevzer.com

Pred približno 2.000 gledalci so na stoženskem stadionu povedli Škoti. V 27. minuti so Olimpijo presenetili s hitrim protinapadom, po dvojni podaji z novopečenim članom Celtica Mousso Dembelejem je mrežo z roba kazenskega prostora zatresel Leigh Griffiths. Ta se je v uvodnih minutah drugega polčasa med strelce vpisal še drugič, tudi tokrat s strelom z roba kazenskega prostora, s katerim je ukanil nemočnega Aleksandra Šeligo.

Toda Ljubljančani se niso kar tako predali, še pred uro igre je zaostanek prepolovil Zajc. Pred zadetkom sta gostujočo obrambo s hitrimi podajami zmedla Blessing Eleke in Julius Wobay, neodločnost v zadnji liniji Celtica pa je z natančnim strelom v zgornji levi kot hitro kaznoval Zajc in zadel za 1:2.

Do konca tekme se je varovancem Rodolfa Vanolija ponudilo še nekaj priložnosti za izenačenje, a je bila Celticova obramba, na čelu z opreznim vratarjem Craigom Gordonom, vselej na pravem mestu. Najlepšo priložnost za 2:2 je v 81. minuti zapravil Zajc, ki je po podaji rezervista Andraža Kirma sprožil z glavo, a je bil nenatančen.